آرین موتور

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ:

کاهش ساعت طرح ترافیک تاثیری در شیوع کرونا ندارد

درخواست پلیس راهور برای لغو محدودیت‌های شبانه

عصر خودرو- سردار حمیدی با اشاره به تغییر ساعت طرح ترافیک گفت: همکاران بهداشت و درمان و آقای زالی اعلام کردند تغییر طرح ترافیک تاثیری در کنترل شیوع بیماری کرونا نداشته است.

کاهش ساعت طرح ترافیک تاثیری در شیوع کرونا ندارد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از برنا، سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، با اشاره به تغییر ساعت طرح ترافیک، گفت: تغییر ساعت طرح ترافیک و اجرای آن از ساعت 7:30 تا 17 مصوبه شورای ترافیک است و پلیس راهور هم عضو این شوراست که شهرداری مصوبه این شورا را اعلام کرد، به همین دلیل این یک تصمیم فردی نیست.

  او افزود: هفته گذشته جلسه شورای ترافیک تشکیل شد و همکاران ما از وزارت بهداشت نیز در جلسه حضور پیدا کردند باتوجه به اینکه سفرهای زائد در صبح و بعدازظهر تاثیر زیادی در آلودگی هوا و بی نظمی‌های ترافیکی داشته تصمیم گرفته شد یک ساعت از صبح و یک ساعت در بعدازظهر به ساعت طرح ترافیک اضافه شود. البته این تا قبل از بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی است و بعد از بازگشایی ساعت طرح تغییر پیدا می‌کند.

  سردار حمیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود اینکه به سمت پیک ششم کرونا می‌رویم تغییر ساعت طرح ترافیک خطر آفرین نخواهد بود؟ گفت:، همکاران بهداشت و درمان و آقای زالی اعلام کردند تغییر طرح ترافیک تاثیری در کنترل شیوع بیماری نداشته است. سفرهای مترو و اتوبوس تغییر نکرده و در جلسه آخر نماینده وزارت بهداشت حضور داشت و نظرشان را اعلام کردند.

  رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره کنترل ترافیک خارج محدوده طرح ترافیک، تصریح کرد: شبکه معابر مشخص است. اگر تقاضای سفر وجود داشته باشد طبیعی است که حجم تردد افزایش پیدا می‌کند و شبکه معابر متراکم می‌شود سال‌هاست که این مشکل وجود دارد و یکی از مشکلات شهر همواره ترافیک صبح و بعدازظهر بوده است.

  او ادامه داد: تهران همچنان ترافیک عادی دارد چراکه هنوز بخشی از ادارات و تمام مراکز آموزشی به صورت غیر حضوری است به همین هنوز به دوران اوج ترافیک قبل از کرونا نرسیده‌ایم و ترافیک صبح نسبت به قبل از کرونا در وضعیت بهتری قرار دارد اما در ترافیک عصر تقریبا مشابه قبل از کروناست.

  سردار حمیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از ساعت 17 تا 22 که طرح محدودیت شبانه اجرا می‌شود ترافیک افزایش پیدا نمی کند؟ اظهار کرد: پلیس راهور درخواست خود را برای لغو محدودیت‌های شبانه به ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ کرده است چراکه اجرای این محدودیت تاثیر زیادی نداشته است و تاثیر منفی در حوزه ترافیک دار. اما از ساعت 17 تا 22 فاصله زیادی داریم و در حوزه شامگاهی به سختی نخواهیم افتاد اما اگر محدودیت لغو شود تاثیر مثبتی بر کنترل ترافیک شامگاهی دارد.

  رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای مدیریت ترافیک بعد از بازگشایی مدارس برنامه‌ای دارید؟ بیان کرد: در شورای ترافیک در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود در این شورا میزان سفرها، آلودگی هوا و ... بررسی شده و متناسب با آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط