خودروسازی ایلیاریمکس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مطرح کرد:

صدور برگه صوری در مراکز معاینه فنی

بیش از ۶۰ درصد تاکسی‌ها در شهرداری تهران فرسوده هستند

عصر خودرو- سردار هادیانفر گفت: وزارت صنعت برنامه جدی برای بحث معاینه فنی ارائه نمی‌دهد و بیشتر به دنبال این است که تولید خودرو را افزایش دهد.

صدور برگه صوری در مراکز معاینه فنی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سید کمال هادیان فر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اظهار کرد: هر ساله بین یک میلیون تا یک میلیون و 100 هزار خودرو که عمدتا مربوط به ایران‌خودرو و سایپا است و 350 هزار موتورسیکلت پلاک گذاری می شوند.

  وی افزود: متاسفانه از وضعیت اسقاط ناراحت هستیم، این مسئله یکی از موضوعاتی است که باعث شده تا امروز شاهد افزایش ترافیک و ایجاد تراکم در مسیر‌ها و معابر به خصوص در کلانشهر‌ها باشیم و مردم  از این بابت ناراحت هستند.

  سردار هادیانفر تصریح کرد: ورودی خودرو به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور باز است و روزانه تولیدات زیادی داریم که پلاک گذاری و به حجم خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها افزوده می‌شود، اما از طرف مقابل هیچ خروجی نداریم؛ گفته می شود سال گذشته حدود 6 هزار خودرو از رده خارج و اسقاط شده است که در این باره یقین نداریم که این خودرو‌های از رده خارج شده در مرحله اسقاط رسیده باشد.

  وی افزود: 34 درصد ناوگان کشور فرسوده هستند از تعداد 12 میلیون موتورسیکلتی که در کشور داریم، 10 میلیون آن فرسوده است، بیش از 60 درصد تاکسی‌ها و دیگر خودرو‌ها در شهرداری تهران فرسوده هستند و در تهران جابه جایی بار و مسافر با این خودرو‌ها در حال انجام است.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه باید دولت در بحث اسقاط و فرسودگی خودرو‌ها یک اقدام جدی را انجام دهد، تاکید کرد: باید در بحث نوسازی ناوگان‌ها اقدام جدی صورت بگیرد و صرفا به یک برگه معاینه فنی که در شهر‌ها به صورت صوری اتفاق می‌افتد، اکتفا نشود.

  وی با بیان اینکه چند مرکز معاینه فنی مورد تایید راهور است، گفت: خیلی از این مراکز مورد تایید ما نیست و فقط برگه صوری صادر می‌کنند، وزارت صنعت برنامه جدی برای بحث معاینه فنی ارائه نمی‌دهد و بیشتر به دنبال این است که به عنوان مثال تولید یک میلیون خودرو را به 2 میلیون و 500 هزار خودرو برسانند.

  سردار هادیان فر ادامه داد: معابر، خیابان‌ها، جاده‌ها و راه‌های ما ظرفیت خاصی برای تردد خودرو دارند، لذا باید متناسب با این ظرفیت‌ها خودرو تولید بشود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۸۸
    • خودرو امروز ۵۸۷
    • خودرو امروز ۵۸۶
    • خودرو امروز ۵۸۵
    • خودرو امروز ۵۸۴
    • خودرو امروز ۵۸۳
    • خودرو امروز ۵۸۲
    • خودرو امروز ۵۸۱
    • خودرو امروز ۵۸۰
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو