ریمکس

ونزوئلا مقصد خودروهای مسروقه لاکچری

عصر خودرو- ونزوئلا، کشوری که یکی از ضعیف‌ترین اقتصادهای جهان را دارد، حالا به پناهگاهی بین‌المللی برای خودروهای به سرقت رفته لاکچری به خصوص از مناطق اطراف تبدیل شده است.

ونزوئلا مقصد خودروهای مسروقه لاکچری
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، اگر شما هم تجربه دزدیده شدن خودرو را داشته باشید این را می‌دانید که احتمال پیدا شدن آن خیلی ضعیف است. برعکس مجرمان که فقط برای زمان جرم به خودرو نیاز دارند، سارقان حرفه‌ای خودرو به خوبی می‌دانند چگونه خودروی به سرقت رفته را ناپدید کنند. در اغلب موارد وقتی خودرو را می‌دزدند، بدون هیچ درنگی آن را به محل اختفا انتقال می‌دهند. در نهایت خودروهای مسروقه را با کانتینرها و حمل و نقل دریایی به نقطه‌ای در خارج ایالت یا حتی کشور می‌فرستند تا صاحبان‌شان هرگز رنگ آنها را نبینند و پیدا کردن‌شان تقریبا غیرممکن شود. ونزوئلا حالا به مقصد مهمی برای خودروهای لاکچری به سرقت رفته تبدیل شده است.

  سارقان متخصص خودرو که باندهای قاچاق حرفه‌ای دارند، خودروهای به‌سرقت رفته در آمریکا را از راه کلمبیا به ونزوئلا ارسال می‌کنند. از تعداد عظیمی که به این شکل حمل شده‌اند، تعداد بسیار ناچیزی کشف می‌شود. به خاطر بازار سیاهی که در ونزوئلا شکل گرفته، سرقت خودروهای لاکچری [پرتجمل] نیز روند افزایشی پیدا کرده است. مقام‌های پلیس کلمبیا این خبر را به اشتراک گذاشته‌اند که تاکنون 84 خودرو‌ و 421 موتورسیکلت را توقیف کرده‌اند که مقصد آن ونزوئلا بوده است.

  در ونزوئلا بخشی از این خودروها و موتورسیکلت‌ها به صورت قطعات یدکی دست دوم به فروش می‌رسد. در مناطقی مانند برانکیلا خودروهای دزدیده شده به راحتی در مرزها به فروش می‌رسند. خیلی از خودروهای سرقتی از سایر کشورهای قاره آمریکا به ونزوئلا می‌رسند و دلیل آن این است که اکثر این کشورها در مقایسه با کلمبیا و ونزوئلا تعداد بیشتری خودروی گران‌قیمت دارند. در سال 2020 هم فقط در فلوریدا جلوی خروج 81 دستگاه خودروی سرقتی از جمله برند مرسدس بنز و لکسوس پیش از ارسال به ونزوئلا گرفته شد. این 81 دستگاه فقط یک مورد بود که به دام افتاد وگرنه تعداد خودروهای به سرقت رفته و قاچاق شده خیلی بیشتر از اینها است و آمار دقیقی وجود ندارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط