آرین موتور

رنگ‌های جدید برای پورشه

عصر خودرو- در پورشه برنامه‌ای با عنوان «از-رنگ-به-نمونه» تعریف شده که می‌تواند رنگ‌هایی که مشتری می‌بیند و می‌خواهد برای خودروی خود انتخاب کند.

رنگ‌های جدید برای پورشه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، افزایش تقاضا از سمت و سوی خریداران، پورشه را متقاعد ساخته است که برنامه «از-رنگ-به-نمونه» paint-to-sample خود را بسط و گسترش دهد که در نتیجه تعداد گزینه‌های بیشتری به پالت رنگی تایید شده این شرکت می‌افزاید. این افزایش رنگ فقط به گفتن نیست و نیاز به تجهیزات جدیدی در سالن رنگ این خودروساز دارد. همان‌طور که می‌دانید، رنگی که حاصل از نور است و برای مثال روی صفحه نمایش کامپیوتر مشاهده می‌شود، به راحتی در ترکیب رنگ‌های خودرو به دست نمی‌آیند.

  پورشه دو برنامه متفاوت از-رنگ-به-نمونه دارد. برنامه اول فهرستی از رنگ‌های از قبل تایید شده هستند که امتحان خود را پس داده‌اند و چون از قبل انجام شده، نمونه آن وجود دارد و خریدار با ریسک پایین می‌تواند از این فهرست انتخاب کند. این فهرست شامل 160 رنگی است که به استاندارد تبدیل شده و برخی از آنها حتی جنبه کلاسیک و تاریخی هم پیدا کرده‌اند. با توجه به امکانات روز، همه رنگ‌ها برای همه مدل‌ها مقدور نیست. از این 160 رنگ، برای پورشه 911 و 718 فقط 100 رنگ با امکانات فعلی مقدور است، برای پانامرا و ماکان و کاین فقط 50 رنگ و برای تایکن 65 رنگ در حال حاضر امکان‌پذیر است. قیمت‌گذاری برای اکثر مدل‌های 911 پورشه 11هزار و 430 دلار و جی‌تی3 رقم 12هزار و 830 دلار است. برنامه دوم تحت عنوان Paint-to-Sample Plus برای رنگ‌هایی است که پورشه هنوز امتحان نکرده است. برای اکثر مدل‌های قیمت آن از 22هزار و 860 دلار است. مشتریان می‌توانند رنگ مورد علاقه خود را به کمپانی ارسال کنند و کمپانی بعد از مطالعه امکان‌پذیری، جواب مشتری را می‌دهد. این فرآیند 11 ماه طول می‌کشد و اگر مهندسان پورشه از عهده ساخت این رنگ برنیایند، خسارت می‌پردازد. این گزینه برای مشتری در همه مدل‌ها امکان‌پذیر است به جز مدل کاین Cayenne.  سالن رنگ کارخانه زوفن هاوزن Zuffenhausen که بیشتر مدل‌های 911 و 718 تولید می‌کند بانک جدیدی از رنگ را دریافت کرده تا خود را با تقاضای موجود وفق دهد. امکانات این کارخانه به شکلی تجهیز شده که روزانه می‌تواند تا 20 رنگ مختلف را در مدل‌های 911 تولید کند یعنی در واقع روزانه 5 رنگ به گستره رنگی این کارخانه اضافه شده است.  ویژگی مهم رنگ در کارخانه‌های پورشه این است که در خصوص رنگ‌هایی که امتحان خود را پس داده‌اند و در بانک پالت رنگی این کمپانی وجود دارند، انتخاب رنگ‌های خاص‌تر، موجب به تاخیر افتادن تولید آن نخواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۶۴
    • خودرو امروز ۵۶۳
    • خودرو امروز ۵۶۲
    • خودرو امروز ۵۶۱
    • خودرو امروز ۵۶۰
    • خودرو امروز ۵۵۹
    • خودرو امروز ۵۵۸
    • خودرو امروز ۵۵۷
    • خودرو امروز ۵۵۶
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو