آرین موتور

وانت برقی تسلا با ۴ موتور ساخته می شود

عصر خودرو- ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا روز گذشته اعلام کرد خودروی سایبرتراک این شرکت با ۴ موتور پیشرفته عرضه می‌شود.

وانت برقی تسلا با ۴ موتور ساخته می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، هنگامیکه تسلا در اواخر 2019 میلادی از سایبر تراک رونمایی کرد، ماسک گفت این وانت عجیب با یک، دو یا 3 موتور عرضه می‌شود. اما روز گذشته در توئیتی نوشت: تولید با نسخه 4 موتوره آغاز می‌شود به طوری که کنترل گشتاور و فوق سریع هر چرخ مستقل خواهد بود.

  استفاده از یک موتور مستقل برای هر چرخ سبب می‌شود وانت مذکور بهتر بتواند نیرویی که به هر گوشه فرستاده می‌شود را کنترل کند و در نتیجه کنترل خودرو در سطوح لغزنده یا ناهمواره راحت تر خواهد بود.

  در حال حاضر Rivian R1T تنها وانت برقی موجود در بازار است که از این نوع سیستم استفاده می‌کند.

  به گفته ماسک سایبر تراک با استفاده از تنظیمات 4 موتوری می‌تواند مانند یک تانک دور بزند. علاوه بر آن به نظر می‌رسد سایبر تراک با چرخاندن هر 4 چرخه به یک سمت بتواند مانند خرچنگ به طور مورب حرکت کند.

  به نوشته رویترز، این خودروی برقی با نمونه‌هایی که در شرکت‌های دیگر مانند Hmmer EV شرکت GMC، خودروی F-150 لایتنینگ فورد و R1T شرکت ریویان رقابت کند.

  وانت برقی تسلا از فولادی ساخته می‌شود که در توسعه موشک‌ها به کار می‌رود. پیش بینی می‌شود تولید سایبرتراک از سال آینده میلادی آغاز و در 2023 میلادی بیشتر شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور