آرین موتور

معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد:

برنامه‌های وزارت صمت برای افزایش تولید خودرو

پیش بینی رشد حدود ۵۰ درصدی تولید خودرو در کشور

عصر خودرو- رمعاون امور صنایع وزارت صمت در ارتباط تصویری با گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما از پیش بینی رشد حدود ۵۰ درصدی تولید خودرو کشور در سال آینده خبر داد و گفت: خودروسازان بخش خصوصی در حال تلاش برای افزایش عرضه هستند.

برنامه‌های وزارت صمت برای افزایش تولید خودرو
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به اینکه سال 90 یک میلیون و 420 هزار خودروی سواری تولید کردیم، افزود: بیشترین واردات خودرو مربوط به سال 93 می شود،103 هزار دستگاه در سال 1393 وارد کشور شده است و در سال 96 حدوداً 70 هزار دستگاه وارد شده است.

  وی با اشاره به اینکه در سال 1396 ،یک میلیون و 550 هزار دستگاه خودرو در کشور تولید و به بازار عرضه شد، گفت: در آن سال هزار دستگاه وارد شده بود و حداکثر تولید یک میلیون و 400 هزار دستگاه اعلام شد.

  پیش بینی برای رشد حدود 50 درصدی تولید خودرو در کشور

  معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه حدود یک میلیون و 500 هزار دستگاه تقاضای موثر در کشور وجود دارد، تصریح کرد: تولید یک میلیون دستگاه خودرو برای امسال پیش بینی شده است که برای سال آینده رشد حدود 50 درصدی را پیش‌بینی می‌کنیم.

  صادقی نیارکی ادامه داد: اگر قیمت خودرو قیمت واقعی باشد، خیلی از تقاضاها ممکن است وجود نداشته باشد ولی اگر تقاضا را یک میلیون و 500 هزار دستگاه در نظر بگیریم باید ببینیم که چه میزان می‌توانیم صادر و چه میزان تولید کنیم.

  برنامه رشد 50 درصدی تولید خودرو در سال آینده

  وی با اشاره به اینکه سال آینده برنامه رشد 50 درصدی را در تولید خواهیم داشت، افزود: خودروسازان انواع و اقسام شرایط و لیزینگ را مطرح می‌کنند.

  قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو نداریم

  معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین گفت: تقاضای موثر عددی است که باید به صورت کارشناسی شده و موثر مطرح شود، قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو نداریم و مانند تمام کالاهایی که قانون واردات و صادرات داریم ،بر اساس تعرفه باید کنترل صورت بگیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط