خودروسازی ایلیاریمکس

نکات فنی خودرو؛

چگونه از کولر خودرو استفاده بهینه ببریم؟

عصر خودرو- روغن کولر نقش بسزایی در حفظ دمای موتور دارد و اگر واشر شروع به نشت کند یا به طور کامل از کار بیفتد، روغن از آن خارج می‌شود.

چگونه از کولر خودرو استفاده بهینه ببریم؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برای بسیاری از خودروها، تنها چیزی که برای نگه داشتن موتور در دمای کارکرد معمولی لازم است، سیستم استاندارد رادیاتور و خنک کننده است. با این حال، برخی از موتور‌ها دمای بالاتری نسبت به این سیستم‌های معمولی دارند.

  در این موارد، یک خنک کننده روغن به موتور اضافه می‌شود تا قابلیت‌های خنک کننده بیشتر را فراهم کند و کل سیستم را در محدوده دمای عملیاتی معمولی نگه دارد.

  کولر‌های روغنی بیشتر در موتور‌های سنگین و با کارایی بالا رایج هستند. شما اغلب آن‌ها را در خودروهای با اندازه متوسط نمی توان پیدا کرد، اگرچه این روند در حال تغییر است. آن‌ها شبیه رادیاتور‌های خنک کننده هستند و عملکرد مشابهی دارند. روغن موتور داغ از طریق رادیاتور به یک طرف و از طرف دیگر خارج می‌شود. هوا روی باله‌ها جریان می‌یابد و روغن را خنک می‌کند. سپس روغن از طرف دیگر خارج شده و به موتور باز می‌گردد.

  آداپتور خنک کننده روغن برای استفاده از این رادیاتور‌ها ضروری است و مانند سایر اجزای موتور، آداپتور نیز به واشر نیاز دارد تا روغن نشت نکند. واشر باید به صورت سفارشی برای کاربرد با دست طراحی شود و شکل و اندازه آن از سازنده‌ای به سازنده دیگر متفاوت است.

  افزایش سن و گرما باعث تخریب واشر می‌شود. در نهایت، ترک می‌خورد یا از کار می‌افتد و روغن شروع به نشت می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، واشر باید در اسرع وقت تعویض شود.

  یادتان باشد نشتی واشر آداپتور کولر روغن در طول تعمیر و نگهداری اولیه مشاهده و کنترل می‌شود.

  روغن کولر  نقش بسزایی در حفظ دمای موتور دارد. اگر واشر شروع به نشت کند یا به طور کامل از کار بیفتد، روغن از آن خارج می‌شود. این امر باعث کاهش میزان روغن موتور می‌شود که باعث ناکارآمدی و آسیب دیدن موتور خواهد شد.

  سطح روغن پایین و نشت روغن در اطراف محل نصب کولر از جمله علائم رایجی هستند که نشان می‌دهد ممکن است نیاز به تعویض واشر آداپتور کولر روغن داشته باشید.

  حتی یک نشتی جزئی واشر آداپتور کولر روغن باید باعث نگرانی باشد. نشت روغن می‌تواند به سرعت تشدید شود، زیرا واشر بیشتر از کار می‌افتد، و این می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی رخ دهد. در اسرع وقت واشر را تعویض کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۸۸
    • خودرو امروز ۵۸۷
    • خودرو امروز ۵۸۶
    • خودرو امروز ۵۸۵
    • خودرو امروز ۵۸۴
    • خودرو امروز ۵۸۳
    • خودرو امروز ۵۸۲
    • خودرو امروز ۵۸۱
    • خودرو امروز ۵۸۰
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو