خودروسازی ایلیاریمکس

افزایش ۳۸.۵ درصدی حوادث جاده‌ای در سال جاری

عصر خودرو- رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه حوادث مربوط به حمل و نقل عمومی در سال جاری رشدی ۳۸.۵ درصدی داشته، از انجام ۲۳۴ ماموریت در این حوزه خبر داد.

افزایش ۳۸.۵ درصدی حوادث جاده‌ای در سال جاری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، مهدی ولی پور درمورد حوادث حمل و نقل عمومی در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری 234 ماموریت در حوزه حوادث حمل و نقل عمومی توسط جمعیت هلال احمر انجام شده که رشد 38.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 1399 داشته است.

  وی افزود: در این حوادث مجموعا هزار و 570 نفر مصدوم شدند که رشدی 40 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

  رئیس سازمان امداد ونجات خاطرنشان کرد: همچنین در 72 عملیات رهاسازی که در حین حوادث حمل و نقل عمومی انجام شد، 91 مصدوم نجات یافته که تعداد افراد نجات داده شده در عملیات های فنی امداد و نجات در سال جاری با رشد 102 درصدی همراه شده است. 260 مصدوم حوادث حمل و نقل عمومی در این مدت به مراکز درمانی منتقل که این آمار نیز 54 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

  وی ادامه داد: 152 ماموریت درخصوص تصادف اتوبوس و 82 ماموریت نیز در خصوص مینی بوس در سال 1400 انجام شده است. ماموریت ها در حوزه تصادف اتوبوس 67 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده و ماموریت ها در حوزه تصادف مینی بوس 7.9 درصد رشد داشته است.

  ولی پور با بیان اینکه رعایت ایمنی در حمل و نقل عمومی بین شهری اهمیتی دوچندان دارد، گفت: ضرورت دارد که دستگاه های مسئول در زمینه حمل و نقل عمومی بین شهری، بیشتر به ایمنی وسایل حمل و نقل عمومی توجه و ایمنی خودروها را به صورت منظم بررسی کنند تا شاهد حوادث کم تری در عرصه جاده های کشور باشیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط