خودروسازی ایلیاریمکس

واکنش متفاوت همتی به افزایش قیمت خودرو

عصر خودرو- رییس‌کل اسبق بانک مرکزی به قیمت‌های جدید خودرو واکنش نشان داد.

واکنش متفاوت همتی به افزایش قیمت خودرو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خبرآنلاین، عبدالناصر همتی در نشست دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص قیمت خودرو اظهار داشت: در مورد منابع و مصارف، سرمایه‌گذاری و قیمت‌گذاری باید تصمیمات اقتصادی اخذ شود. نمی‌توانیم هم بازار آزاد، هم بورس، هم قیمت‌گذاری دستوری  اعمال کنیم و از آن طرف کنترل هم داشته باشیم. اینها با هم سازگاری ندارند.

  وی افزود: حکمرانی غلط اقتصادی به همین معناست. نمی‌توانیم هم سیستم سفت و سخت داشته باشیم و هم بخواهیم قیمت‌ها را آزاد کنیم.

  همتی با ذکر مثالی تصریح کرد: در سال 1397 تصویب شد که قیمت خودرو باید در حاشیه بازار تصویب شود ولی وزرای صمت وقت آن را به دلایل مختلف اجرا نکردند.

  واکنش جالب همتی به افزایش قیمت خودرو/ بازار خودرو آرام می‌شود؟

  وی افزود: این موضوع دوباره در جلسه عالی سران مطرح شد و در آن زمان نگرانی‌هایی نیز وجود داشت که قیمت‌ها بالاتر رود، در حالی که من می‌گفتم قیمت‌ها که بالا هست. آیا نگران عده قلیلی بودند که در قرعه‌کشی شرکت می‌کنند؟

  رییس اسبق بانک مرکزی یادآور شد: چندین بار گفته شد که قیمت خودرو به حاشیه بازار آورده شود. وقتی قیمت‌ها به حاشیه بازار آورده شود، دیگر رانتی وجود ندارد.

  همتی متذکر شد: این خودش یک حکمرانی اقتصادی است. یا همین الان هم به خودروسازان اجازه دادند تا 20 درصد قیمت‌ها را افزایش دهند، ولی باز هم این قیمت‌ها با بازار آزاد بسیار فاصله دارد و مشکل بازار حل نمی‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط