خودروسازی ایلیاریمکس

سهام تسلا برای پرداخت مالیات واگذار شد

عصر خودرو- ایلان ماسک یک میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا را واگذار کرد و به هدف ۱۰ درصدی واگذاری سهام نزدیک شد.

سهام تسلا برای پرداخت مالیات واگذار شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بر اساس اسناد مالی منتشر شده ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، 934 هزار سهام دیگر یا حدود 1.02 میلیارد دلار از سهام خود در خودروهای الکتریکی را واگذار کرد.

  مدیرعامل تسلا گفت: بخشی از سهام خود را می‌فروشد تا صورتحساب مالیاتی هنگفتی که حداقل  11 میلیارد دلار است را بپردازد.

  ماسک همچنین از گزینه‌هایی برای خرید نزدیک به 1.6 میلیون سهم تسلا با قیمت 6.24 دلار برای هر سهم استفاده کرد که از طریق بسته جبرانی در سال 2012 به وی اعطا شد. وال استریت ژورنال گزارش کرد که سهام ماسک در تسلا با اعمال گزینه‌های خود در این سه ماهه از حدود 170.5 میلیون سهم به بیش از 177 میلیون سهم افزایش یافته است.

  سهام تسلا در سال جاری بیش از 54 درصد افزایش یافت و ماسک را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرد و طبق برآورد فوربس، دارایی خالص او از 275 میلیارد دلار فراتر رفته است.   او در حال حاضر حقوق یا پاداش نقدی دریافت نمی‌کند و تاکنون سهام تسلا را نفروخته اما وام‌های قابل‌توجهی در برابر بخشی از سهام خود در تسلا دریافت کرده بود.

  انتظار می‌رود که ماسک بزرگ‌ترین صورت‌حساب مالیات فردی در تاریخ ایالات‌متحده باشد و مالیات بر درآمد فدرال و کالیفرنیا بیش از 11 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. بر اساس برخی برآوردها، ماسک هنوز بیش از یک میلیون سهم دیگر برای فروش دارد تا به هدف 10 درصدی نوامبر خود یعنی حدود 17 میلیون سهم برسد.

  تسلا در مورد مجموع مبلغی که قصد دارد برای رسیدن به آن هدف بفروشد، پاسخی نداد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط