فونیکسریمکس

افت فروش ولوو

عصر خودرو- شرکت سوئدی ولوو روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش این گروه خودروسازی در ماه دسامبر به علت ادامه بحران جهانی کمبود تراشه ۱/ ۱۸‌درصد کاهش یافت.

افت فروش ولوو
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، ولوو که به شدت تحت‌تاثیر محدودیت‌های جهانی زنجیره تامین و کمبود تراشه است، در ماه نوامبر هشدار داد که کمبود تراشه تا سال 2022 ادامه خواهد داشت.

    فروش جهانی این شرکت طی ماه دسامبر به کمتر از 65‌هزار دستگاه رسید و فروش اروپایی‌اش نیز 1/ 15درصد سقوط کرد. کاهش فروش ولوو در بازار آمریکا نیز نزدیک به 27‌درصد بود. ولوو در بیانیه‌‌‌ای گفت: این شرکت به ‌‌‌طور قابل‌توجهی تحت ‌‌‌تاثیر ادامه کمبود قطعات قرار گرفت و این موضوع بر تولید و در نتیجه تحویل محصولات به مشتریان تاثیر گذاشت. ولوو همچنین تاکید کرد که تقاضا برای محصولاتش همچنان بالاست. فروش ولوو در سال گذشته میلادی با رشد 6/ 5 درصدی به حدود 700‌هزار دستگاه رسید که 27‌درصد از آن را تمام الکتریکی‌ها یا پلاگین هیبریدی‌ها تشکیل دادند. چشم‌انداز سال 2021 ولوو که رشد حجم فروش و درآمد این شرکت را نشان می‌دهد، حکایت از بهبود سودآوری و رسیدن آن به سطح قبل از همه‌گیری دارد. قرار است درآمدهای 3‌ماهه چهارم ولوو در تاریخ 11 فوریه منتشر شود. این شرکت که اکثریت سهام آن متعلق به هلدینگ جیلی چین است، پس از پایان بزرگ‌ترین عرضه اولیه سهام اروپا، در بورس استکهلم فهرست شد.

    برچسب ها
    کرمان موتور