خودروسازی ایلیاریمکس

سردار حمیدی اعلام کرد؛

برخورد با ۵۰۰ خودروی حادثه ساز در پایتخت

جریمه ۳.۹ میلیون خودرو

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: در یک ماه اخیر با ۵۰۰ دستگاه خودروی متخلف برخورد شده است.

برخورد با ۵۰۰ خودروی حادثه ساز در پایتخت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، سردار محمد حسین حمیدی، صبح شنبه در نشست خبری، به تشریح مهم‌ترین برنامه‌ها و اقدامات پلیس راهور پایتخت پرداخت.

  وی با عنوان این مطلب که طرح‌های نامحسوس شدت بیشتری به خود گرفته است، اظهار داشت: در یک ماه اخیر با 500 دستگاه خودروی متخلف برخورد شده است.

  حمیدی ادامه داد: خودروهای متخلف، سرعت بالا داشته و یا حرکات نمایشی انجام داده اند.

  وی با عنوان این مطلب که ترافیک تهران در سال گذشته به دلیل کرونا کاهش چشمگیری داشت، افزود: پس از واکسیناسیون و برداشتن محدودیت‌ها، ترافیک نسبت به روزهای ابتدایی شیوع کرونا افزایش محسوس دارد اما همچنان به دلیل عدم بازگشایی کامل مراکز تحصیلی، ترافیک فاصله 10 درصدی با ایام پیش از کرونا دارد و نسبت به آن زمان کمتر است.

  حمیدی درباره وضعیت تصادفات تهران، گفت: در 9 ماه سال 1400 بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی، مانند دو سال گذشته روند کاهشی جان‌باختگان تصادفات تهران را شاهد هستیم البته آمار کاهش جان‌باختگان چشمگیر نیست اما می‌شود با اقدامات توسط تمام بخش‌ها تصادفات تا حد چشمگیری کاهش پیدا کند.

  وی افزود: در بازه مذکور 154 عابرپیاده معادل 38 درصد، 190 موتورسوار و ترک‌نشین آن معادل 46 درصد و 67 نفر از رانندگان یا سرنشینان وسیله‌نقلیه معادل 16 درصد در سوانح ترافیکی تهران جان باختند.

  حمیدی تصریح کرد: 42 درصد از جان‌باختگان سوانح رانندگی تهران در بازه مذکور به دلیل عدم توجه به جلو جان باختند.

  رئیس پلیس راهور تهران ادامه داد: در ورودی‌های بزرگراه طرح جناغی را اجرا می‌کنیم، در این طرح جلوی رانندگانی را که بخواهند خارج از لاین و صف وارد بزرگراه دیگر شوند، می‌گیریم و پیگیر هستیم شهرداری تهران با نصب دوربین‌های جناغی حضور نیروها را به حداقل ممکن برساند، در این طرح ابتدا آموزش میدانی را آغاز کرده و سپس در صورت عدم تمکین سراغ جریمه 52 هزار تومانی می‌رویم، طرح مذکور در 15 نقطه عمدتاً بزرگراهی اجرا می‌شود.

  حمیدی خاطرنشان کرد: در یک ماه اخیر بالغ بر 500 دستگاه خودرو را توقیف کردیم، این خودروها بیشتر سرعت غیرمجاز، لایی‌کشی و ایجاد مزاحمت برای سایر رانندگان داشتند، خودروهای مذکور از چند ساعت در محل توقیف شده و متناسب با تخلف حتی به پارکینگ منتقل شدند.

  وی با اشاره به طرح پلیس راهور تهران برای کنترل تردد غیرمجاز در خطوط اضطرار، گفت: در خیلی از نقاط مانند تونل‌ها امکان استقرار عامل انسانی نیست اما پیگیر هستیم نواقص دوربین‌ها در این رابطه برطرف شود و به صورت سیستمی کنترل‌ها را انجام دهیم.

  حمیدی یادآور شد: در برخی از مقاطع تردد خودروهای سنگین در سطح شهر اجتناب‌ناپذیر است و تردد آن‌ها ضرورت دارد به شرطی که مزاحمتی برای دیگران نداشته باشند اکنون کنترل اینگونه خودروها به صورت میدانی و با نظارت بر شرکت‌هایی که از اینگونه خودروها استفاده می‌کنند، صورت می‌گیرد.

  رئیس پلیس راهور تهران افزود: 3 میلیون و 900 هزار بار خودروهای فاقد معاینه فنی در شهر تهران جریمه شده اند؛ هزار و 500 دستگاه خودروی دودزا پلاک آنها فک و به تعمیرگاه اعزام شدند؛ هزار و 120 دستگاه خودرویی که معاینه فنی داشتند ولی در بازرسی بعدی ما برگه معاینه فنی آنها ابطال شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط