خودروسازی ایلیاریمکس

روغن موتور در بازار کمیاب شد؟

عصر خودرو- روند تامین ماده اولیه روغن موتور مشکلاتی دارد که این موضوع سبب کمبود عرضه این محصول در برخی از شهر‌ها شده است.

روغن موتور در بازار کمیاب شد؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیک آیین گفت:  نظارت بر بازار لوازم یدکی بر عهده وزارت صمت، سازمان استاندارد، اتحادیه و تعزیرات است، اما تاکنون هیچ کدام اقدامات لازمی صورت نگرفته است.

  به گفته رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران، در بخش روغن توزیع مویرگی متوقف شده و فقط به صورت محدود آن هم در اختیار عمده فروشان قرار می‌گیرد.

  او گفت: امروز کاهش عرضه عاملی شده تا فروش روغن دست دلالان بیفتد و آن‌ها هم با بالاترین قیمت‌ها اقدام به فروش محصولات کنند. وقتی قیمت روغن در بازار افزایش یابد فضا برای فروش روغن‌های تقلبی باز خواهد شد. شکایت‌ها به دلیل نبود کیفیت قطعات به شدت افزایش یافته است.

  برخی از متخلفان برند‌های روغن را جعل کرده و بر روی محصولات تقلبی خود گذاشته‌اند و هر روز مصرف کنندگان با رشد قیمت‎‌ها مواجه هستند.

  سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مدعی این بود که با افزایش قیمت روغن موتور برای مصرف داخلی، می‌تواند التهاب بازار را کاهش دهد، اما اخبار دریافتی حاکی از آن است که حجم دلالی، دپو و احتکار روغن موتور افزایش یافته؛ به طوری که هر روز انبار‌های جدید احتکار این محصولات، توسط نهاد‌های امنیتی و انتظامی کشف می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط