خودروسازی ایلیاریمکس

داغ ترین وانت آلمانی!

همکاری دو هم وطن و خلق یک هیولای سیاه پوش! +عکس

عصر خودرو- برابوس در یکی از جدیدترین پروژه های خود بار دیگر سراغ کلاس جی مرسدس بنز رفته تا یک پیکاپ متفاوت با نام کامل برابوس ۸۰۰ ادونچر اکس ال پی سوپربلک را معرفی کند.

همکاری دو هم وطن و خلق یک هیولای سیاه پوش! +عکس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، مرسدس جی63 حاضر در این پروژه بروزرسانی سنگینی را در سیستم تعلیق پشت سر گذاشته تا استفاده از ساختار آلومینیومی پیشرفته در این قسمت هم استحکام خودرو را تضمین کند و از سوی دیگر نیز بخشی از برنامه مهندسی وزن باشد.

ادونچر اکس ال پی از رینگ های آلومینیومی 22 اینچی استفاده می کند و فاصله کف خودرو از زمین برابر با 49 سانتیمتر است. این تنظیمات به مفهوم قابلیت بالای خودرو برای عبور از مسیرهای سخت و دشوار خواهد بود.

برابوس در بخش پیشرانه نیز تغییراتی را مدنظر قرار داده تا تپنده 4.4 لیتری 8 سیلندر توربودوقلوی استاندارد مرسدس پس از بروزرسانی برابر با 790 اسب بخار خروجی و 1000 نیوتن متر گشتاور داشته باشد.

در آزمایش های خودرو طی 4.8 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز برابر با 210 کیلومتر برساعت محاسبه شده است. البته این بیشینه سرعت حاصل محدودیت الکترونیکی برای سوپربلک است. حفظ تعادل و ثبات خودرو با توجه به شرایط بدنه و نوع لاستیک مورد استفاده، دلیل این محدودیت است.

وزن خالص خودرو نیز برابر با 2936 کیلوگرم است.

فضای داخل کابین نیز مورد توجه تیونر قرار داشته تا جزئیاتی زیبا و باکیفیت را پیش روی مشتری قرار دهد. لوگوی 77 در قسمت های مختلف دیده می شود که با سال تاسیس کمپانی برابوس در سال 1977 میلادی اشاره دارد.

جزئیات فیبرکربن در تمامی قسمت های بدنه و کابین بطور گسترده مورد استفاده تیونر قرار گرفته است.

برچسب ها
کرمان موتور