خودروسازی ایلیاریمکس

جزئیات طرح ترافیک ۱۴۰۱+ لیست قیمت

عصر خودرو- معاون بهره‌برداری از سیستم‌های حمل و نقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران جزئیات طرح ترافیک ۱۴۰۱ را تشریح کرد.

جزئیات طرح ترافیک ۱۴۰۱+ لیست قیمت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، عمار سعیدیان‌فر در مورد اجرای طرح ترافیک در سال جدید گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران همزمان با آغاز سال 1401 طرح ترافیک اجرا می‌شود و این در حالی است که براساس مصوبه شورای شهر تهران، نر خ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک امسال  25 درصد افزایش دارد.

  وی با بیان اینکه کما فی السابق هر شهروند دارای پلاک با سر شماره شهر تهران، 20 روز سهمیه تردد فصلی رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا  دارد که در صورت اتمام 20 روز سهمیه مذکور،عوارض تردد از وی دریافت می‌شود.

  سعیدیان فر با تاکید بر اینکه رزرو طرح ترافیک از طریق درگاه اینترنتی و اپلیکیشن «تهران من» انجام می‌شود و افرادی که به صورت روزانه قصد ورود به طرح ترافیک را دارند، باید تردد خود را رزرو کنند، افزود: البته شهروندان می توانند عملیات رزرو را به صورت هفتگی و از چهارشنبه هفته قبل انجام دهند یا به صورت روزانه رزرو کنند.

  وی افزود: البته  حتی پس از بازگشت به مبدأ، تا ساعت 24 همان روز امکان رزرو دارند البته در صورتی که سهمیه تردد روزانه تکمیل نشده باشد. چراکه طبق مصوبه شورای ترافیک شهر تهران، سقف سهمیه ورود به محدوده طرح ترافیک 103 هزار دستگاه خودرو است.

  سعیدیان‌فر در مورد قیمت طرح ترافیک نیز گفت: نرخ پایه عوارض سال 1401 مبلغ 43 هزار و 800 تومان است  اما نخستین ورود و آخرین خروج خودروها ملاک محاسبه میزان پرداختی عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است و همچنین داشتن معاینه فنی برتر ملاک تاثیر گذاری بروی قیمت تمام شده تردد است بگونه ای که اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر پس از ساعت 10 وارد محدوده و قبل از ساعت 16 از محدوده خارج شود باید مبلغ 321 هزار و 930 ریال به ازای هر روز تردد در محدوده طرح ترافیک و 160 هزار و 965 ریال به ازای هر روز تردد  در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

  به گفته وی،  اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت 10 وارد محدوده و قبل از ساعت 16 از محدوده خارج شود باید مبلغ 459 هزار و 900 ریال به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 229 هزار و 950 ریال به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد .

  اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت 10 وارد و بعد از ساعت 16 خارج از محدوده شود باید مبلغ 689 هزار و 850 ریال به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 344 هزار و 925 ریال به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

  اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت 10 وارد و بعد از  ساعت 16 از محدوده خارج شود باید مبلغ 459 هزار و 900 ریال به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 229 هزار و 950 ریال به ازای هر روز در محدوده  کنترل آلودگی هوا بپردازد.

  اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت 10 ورود و خروج از محدوده داشته باشد باید مبلغ 459 هزار و 900 ریال به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 229 هزار و 950 ریال به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

  اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت 10 وارد و قبل از ساعت 16 از محدوده خارج شود باید مبلغ 321 هزار و 930 ریال به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 160 هزار و 965 ریال به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

  همچنین اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت 16 ورود و خروج داشته باشد باید مبلغ 459 هزار و 900 ریال به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 329 هزارو 500 ریال به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

  به گزارش ایسنا، پیش از این مجتبی شفیعی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده بود که از صبح روز 14 فروردین ماه طرح ترافیک در تهران جاری می‌شود.

  وی همچنین در مورد ساعت اجرای طرح نیز اعلام کرده است ساعات طرح ترافیک به پیش از کرونا بازگردد؛ یعنی در نیمه نخست سال ساعت ترافیک از 6:30 تا 19 باشد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۹۵
    • خودرو امروز ۵۹۴
    • خودرو امروز ۵۹۳
    • خودرو امروز ۵۹۲
    • خودرو امروز ۵۹۱
    • خودرو امروز ۵۹۰
    • خودرو امروز ۵۸۹
    • خودرو امروز ۵۸۸
    • خودرو امروز ۵۸۷
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو