خودروسازی ایلیاریمکس

افزایش قربانیان نسبت به نوروز ۱۴۰۰

مرگ بیش از ۱۱۰۰ تن در تصادفات نوروزی ۱۴۰۱

عصر خودرو- پزشکی قانونی آمار اولیه جانباختگان تصادفات نوروزی را اعلام کرد که بر اساس آن بیش از ۱۱۰۰ نفر در تصادفات نوروز سال ۱۴۰۱ جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ بیش از ۱۱۰۰ تن در تصادفات نوروزی ۱۴۰۱
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، روز گذشته سردار سیدکمال هادیانفر، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور آمار جانباختگان تصادفات نوروزی بر حسب اطلاعات سامانه رویدادهای پلیس را اعلام کرد که حاکی از  مرگ 838 نفر در تصادفات در نوروز امسال بود. این آمار که بر اساس جانباختگان سر صحنه و تا حدود سه روز پس از اعزام به بیمارستان استخراج شده بود. حالا در تازه‌ترین آماری که از سوی پزشکی قانونی اعلام شده و البته همچنان آمار اولیه این سازمان محسوب می‌شود، خبر رسید که یک‌هزار و 101 تن در تصادفات این ایام جان خود را از دست داده‌اند.

  پزشکی قانونی اعلام کرد: براساس آمار اولیه جمع آوری شده توسط واحد آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، در طرح نوروزی 1401 یعنی 25 اسفند 1400 تا 15 فروردین1401 ، یکهزار و 101 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد 787 نفر مرد و 314 نفر زن بودند. همچنین از این تعداد 800 نفر در محورهای برون شهری، 231 نفر در مسیرهای درون شهری، 60 نفر در مسیرهای روستایی و مابقی در سایر مسیرها جان باخته اند.

  در تعطیلات نوروز امسال، استان های سیستان و بلوچستان با 117 فوتی، فارس با 104 و کرمان با 96 فوتی بیشترین و استان های اردبیل با چهار، چهارمحال و بختیاری با شش و قزوین با 11 فوتی کمترین آمار کشته های تصادفات را داشته اند.

  مرگ روزانه 55 نفر در نوروز امسال
  مطابق این گزارش در نوروز امسال به طور میانگین روزانه 55 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل، روزانه 49 نفر ثبت شده بود.

  همچنین مقایسه آمار اولیه تلفات تصادفات نوروز امسال با آمار اولیه سال گذشته بر اساس میانگین روزانه نشان می دهد که تعداد کشته های تصادفات در نوروز امسال با رشد 11.9 درصدی مواجه بوده است. ایام نوروز سال 1400 (به علت کبیسه بودن سال 1399 و افزوده شدن روز 30 اسفند به ایام طرح نوروزی، 21 روز و ایام نوروز امسال 20 روز بوده؛ به همین دلیل برای مقایسه آمار تلفات از میانگین روزانه استفاده شده است.

  تعداد کشته های تصادفات در نوروز سال گذشته بر اساس آمار اولیه همان سال، یکهزار و 33 نفر گزارش شده بود که امسال به یکهزار و 101 نفر رسید.

  بیشترین تلفات در روز پنجم فروردین
  بر اساس این گزارش و طبق بررسی صورت گرفته در مورد تعداد تلفات هر روز، بیشترین آمار کشته های حوادث رانندگی نوروز سال جاری در روز جمعه پنجم فروردین ماه 1401 با ثبت80 فوتی وکمترین آن با 25 فوتی در روز 14 فروردین ثبت شده است.

  بر اساس اعلام پزشکی قانونی آنچه در این خبر به عنوان آمار تلفات تصادفات نوروزی 1401 اعلام شده، آمار اولیه حوادث رانندگی است و آمار نهایی و قطعی تلفات، نیمه دوم اردیبهشت سال جاری از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور منتشر خواهد شد که احتمالا آمار آن افزایش خواهد یافت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۸۴
    • خودرو امروز ۵۸۳
    • خودرو امروز ۵۸۲
    • خودرو امروز ۵۸۱
    • خودرو امروز ۵۸۰
    • خودرو امروز ۵۷۹
    • خودرو امروز ۵۷۸
    • خودرو امروز ۵۷۷
    • خودرو امروز ۵۷۶
    آخرین بروزرسانی ۱۸ ساعت پیش
    آرشیو