ریمکس

ممنوعیت تردد تاکسی‌های کاربراتوری از امسال

عصر خودرو- معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ممنوعیت تردد تاکسی‌های کاربراتوری براساس قانون هوای پاک خبر داد.

ممنوعیت تردد تاکسی‌های کاربراتوری از امسال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سید علی محتشمی پور در مورد ممنوعیت تردد تاکسی های کاربراتوری از ابتدای سال 1401 گفت:  بر اساس آیین نامه ماده 8 قانون هوای پاک که شرایط و ملاک فرسودگی در آن قید شده است، از ابتدای سال 1401 برابر الزامات قانونی از تردد هر گونه تاکسی کاربراتوری در سطح کلان شهرها از جمله تهران ممانعت به عمل می آید.

  وی با بیان اینکه بر این اساس مالکان تاکسی هایی که سامانه سوخت آنها کاربراتوری است بایستی نسبت به انجام نوسازی تاکسی‌شان اقدام کنند، افزود: تاکسیرانان آگاهی داشته باشند که دیگر ملاک فرسودگی نوع و سن تاکسی نیست و اساسا تاکسی‌های کاربراتوری و همچنین تاکسی‌هایی که در 2 نوبت مستمر در آزمون معاینه فنی خودروها موفق به اخذ گواهی و تاییدیه نشوند، فرسوده محسوب شده و می‌بایست نسبت به نوسازی و یا اسقاط آن اقدام کنند.

  محتشمی پور با تاکید بر اینکه  پلیس راهور مکلف به هدایت این خودروها به پارکینگ خواهد بود، اظهار کرد: از مالکان تاکسی های کاربراتوری می خواهیم که هر چه سریعتر نسبت به نوسازی تاکسی خود اقدام کنند تا در سال 1401 متحمل خسارت نشوند.

  وی در مورد شرایط فرسودگی گفت: بر این اساس اگر خودروهای گاز سوز بنزینی و هیبریدی به طور مستمر دو بار از تست‌های معاینه فنی رد شوند،  فارغ از این که سن آنها چقدر است فرسوده محسوب می شوند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط