ریمکس

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری خبر داد:

نوسازی ۹۳۵۵ دستگاه تاکسی فرسوده در سال گذشته

عصر خودرو- مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری گفت: سال گذشته (۱۴۰۰) ۹ هزار و ۳۵۵ دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی و تحویل متقاضیان شد.

نوسازی ۹۳۵۵ دستگاه تاکسی فرسوده در سال گذشته
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی افزود: سال گذشته هدفگذاری شده بود 10 هزار تاکسی فرسوده نوسازی شود که از این تعداد نوسازی 9 و 355 دستگاه تاکسی فرسوده محقق شد.

  وی ادامه داد: در فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی خودروهای تحویلی شامل سمند و پژو 405  بود در سال 1401 با توجه به اینکه دو خودروی قبلی از مدار تولید خارج شده اند به طور قطع خودروهای جدیدی را جایگزین و به ناوگان تاکسیرانی اضافه خواهیم کرد.

  مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری گفت :یکی از دلایل کند شدن روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزایش قیمت خودرو است زیرا رانندگان توان مالی برای تهیه خودرو با این قیمت را ندارند و نیاز است که از تسهیلات بانکی در این زمینه استفاده کنند.

  وی تاکید کرد: از آنجایی که رانندگان تاکسی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و توان پرداخت قیمت بالای خودرو در بحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی را ندارند با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در حمایت از اقشار آسیب پذیر، از مسوولان درخواست می‌شود در چارچوب تکالیف قانونی تعریف شده و با نگاه ویژه در حمایت از زحمتکشان عرصه حمل و نقل شهری نسبت به پیش بینی سیاست های حمایتی در این بخش اقدام کنند.

  وی اعلام کرد: در راستای تحقق قانون هوای پاک و تبصره ماده 8این قانون باید تسهیلات ارزان قیمت به رانندگان تاکسی در راستای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اعطا شود زیرا رانندگان توان پرداخت قیمت بالای خودرو را ندارند و در عین حال ناوگان تاکسیرانی هم پیر و فرسوده است.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشورگفت: در سال 1401 با توجه به اینکه دو خودروی قبلی از مدار تولید خارج شده اند خودروهای جدیدی را جایگزین و به ناوگان تاکسیرانی اضافه خواهیم کرد و  امیدواریم در سال جدید بتوانیم ثبات قیمتی را در حوزه خودرو داشته باشیم تا بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری را انجام دهیم.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در رابطه با سن فرسودگی تاکسی‌ها افزود: در گذشته سن فرسودگی خودرو 10 سال بوده ولی بر اساس مصوبه جدید، خودروی که نتواند دو بار متوالی معاینه فنی بگیرد، فرسوده محسوب می شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط