خودروسازی ایلیاریمکس

پلیس مخالف مسافرکشی با موتورسیکلت نیست

عصر خودرو- رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه در تابستان حجم استفاده از موتورسیکلت رو به افزایش است، گفت: پلیس مخالف استفاده از موتورسیکلت و حتی مسافرکشی با موتور نیست اما باید نظم و انضباط در شهر رعایت شود.

پلیس مخالف مسافرکشی با موتورسیکلت نیست
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سردار حسین رحیمی روز شنبه در حاشیه طرح انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران پایتخت در جمع خبرنگاران افزود: مأموران پلیس در صد نقطه پایتخت در دو شیفت صبح و بعدازظهر آماده برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران هستند.

  وی اضافه کرد: پلیس تهران بزرگ سه طرح بزرگ و ویژه و مهم به طور همزمان در سه نقطه از پایتخت ایجاد می‌کند که موتوریار، ساماندهی عبور و مرور در معابر پایتخت و انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران از جمله این طرح ها است.

  سردار رحیمی اظهار کرد: تلاش ما بر این است که با اجرای این طرح، موتورسیکلت سواران را ساماندهی کنیم و تخلفات موتورها را کاهش دهیم که با اجرای این طرح‌ها هم تردد موتورسیکلت سواران نظم و انضباط پیدا می کند و هم ترددها در شهر منظم می‌شود.

  سردار رحیمی با بیان اینکه استفاده از موتورسیکلت در پایتخت رو به افزایش است، گفت: رعایت قانون اولین موضوع است، پلاک موتورسیکلت‌ها به هیچ عنوان نباید مخدوش باشد و همچنین حرکت در محل عابر پیاده و پیاده روها کاملا ممنوع است همچنین عبور از چراغ قرمز و داشتن بار غیرمتعارف ممنوع است.

  رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه 46درصد از کشته‌های تصادفات سال 1400 مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است، گفت: موضوع اصلاحات هندسی، رفع گره‌های ترافیکی، برطرف کردن نقاط حادثه خیز و به روز کردن المان‌های موضوعی از اقداماتی است که پلیس با کمک شهرداری‌ها در معابر پایتخت انجام می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط