خودروسازی ایلیاریمکس

خصوصی سازی صنعت خودرو در دولت رییسی (۱۵)

سایپا پیشرو در خصوصی سازی صنعت خودرو خواهد شد

عصر خودرو- گروه خودروسازی سایپا طی بیانیه ای اعلام کرد که بر اساس فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری این مجموعه با تکیه بر توان مهندسان، مجموعه های دانش بنیان و جامعه کارگری خود از همه مشکلات بیرون خواهد رفت و در مسیر ارتقای کیفیت و افزایش تولید گام بر می دارد.

سایپا پیشرو در خصوصی سازی صنعت خودرو خواهد شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، گروه خودروسازی سایپا در دوره جدید مدیریتی خود تصمیم دارد که تحول ساز در صنعت خودرو شود و همانگونه که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تاکید کردند به کوری چشم آنهایی که نمی توانند ببینند از همه مشکلات بیرون خواهیم رفت. بر این اساس گروه خودروسازی سایپا طی مدت 4 ماه (3 ماه و 27 روز)، 8 اقدام استراتژیک و مهم انجام داده که در ادامه می آید.

  1- طی چند وقت اخیر و برای اولین بار بیش از 2 هزار پروژه ارتقاء کیفیت محصول در فرآیند تولید و زنجیره تامین قطعات تعریف شده که در حال اجرا است، از اینرو با تمام توان نسبت به خواسته های مردمی در رشد کیفیت محصولات گروه خودروسازی سایپا اقدام می شود.

  2-در راستای برون رفت از مشکلات صنعت خودرو، این مجموعه تصمیم گرفت که تعداد خودروهای ناقص را با سرعت کاهش دهد که با وجود تحریم ها و شرایط سخت و دشواری که وجود داشت، در این بخش موفقیت های خوبی حاصل شد به گونه ای که تا پایان ماه جاری تعداد خودروهای کف پارکینگ به 20 هزار دستگاه کاهش پیدا می کند. زمانی تیم جدید مدیریتی وارد گروه خودروسازی سایپا شد این مجموعه 80 هزار خودرو ناقص، 5 هزار و 200 خودرو یورو4 و هزار و 700 خودرو بدون گارانتی و بلاتکلیف در کف پارکینگ داشت.

  3- با هدف بی اثر کردن تحریم ها و توسعه صنعت خودرو، افزایش تیراژ تولید در دستور کار قرار گرفت و اکنون می توان اعلام کرد که گروه خودروسازی سایپا 3 درصد جلوتر از برنامه فروردین 1401 است. گروه خودروسازی سایپا در برنامه تولیدی که به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده بود، می بایست در فروردین ماه 20134 دستگاه خودرو تولید می کرد، اما موفق شد ٢۰٨٤٥ دستگاه انواع محصولات را تولید کند.

  4- موفقیت دیگری که در راستای فاصله گرفتن از مشکلات صنعت خودرو به دست آمد این بود که در فروردین ماه سال جاری و برای اولین بار گروه خودروسازی سایپا 37 هزار خودرو آماده تحویل داشت که 16 هزار دستگاه از تجاری سازی خودروهای کف پارکینگ و 21 هزار دستگاه تولید اولین ماه سال بود.

  5- گام دیگری که برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برداشته شد و به طور قطع ادامه دار خواهد بود این است که از ابتدای سال جاری تا 18 اردیبهشت ماه بیش از 35000 دستگاه انواع محصولات در گروه خودروسازی سایپا تولید شد که حدود 90 درصد آن (حدود 32 هزار دستگاه) عبور مستقیم بوده و در فرآیند تحویل به فروش قرار گرفته است.

  6-رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1401 را «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند، از همین رو امسال همکاری گروه خودروسازی سایپا با وزارت دفاع در حوزه قطعات الکترونیکی و دانش بنیان 10 برابر خواهد شد.

  7- برنامه ریزی برای عرضه 3 محصول جدید تا پایان سال جاری به بازار از دیگر موضوعاتی است که در راستای توسعه صنعت خودرو و کاهش اثرات منفی تحریم است.

  8- با توجه سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی که از سوی رهبر انقلاب اسلامی به سران قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد، گروه خودروسازی سایپا قصد دارد پیشرو در خصوصی سازی واقعی این مجموعه باشد. بدین جهت سهام درون گروهی گروه خودروسازی سایپا، با رعایت اصل اهلیت واگذار خواهد شد.

  گروه خودروسازی سایپا در راستای عبور از مشکلات و چالش های صنعت خودرو 8 اقدام کلیدی یاد شده را انجام داده و تلاش ها بر این است که بر اساس اهداف ترسیم شده که مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزارت صنعت، معدن و تجارت تکلیف کرده اند گام های محکم و استوار برداشته شود. از همین رو امیدواریم در این مسیر سخت و ناهموار که از دولت گذشته به ارث رسیده است به موفقیت برسیم و آرامش را به بازار خودرو برگردانیم که البته در این راه نیازمند حمایت معنوی مردم، سیاست گذاران، دولت، نمایندگان مجلس، کارشناسان و جامعه دانشگاهی هستیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط