فونیکسریمکس

ضربه کمبود تراشه به ب‌ام‌و

عصر خودرو- شرکت ب‌ام‌و پس از تغییر تهیه‌کنندگان تراشه، به‌‌طور موقت برخی از خودروهای جدیدش را بدون پشتیبانی از «اندروید اتو» و «اپل کار پلی» بارگیری می‌کند.

ضربه کمبود تراشه به ب‌ام‌و
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، طبق گزارش‌ها تراشه‌های تهیه‌کنندگان جدید با «اندروید اتو» و «کارپلی» هنوز همخوان نشده‌اند و نیازمند آپدیت هستند.» 

  این شرکت خودروسازی در بیانیه‌ای ایمیلی نوشت: تراشه‌های به‌کاررفته در خودروهای تولیدشده در چهار ‌ماه نخست سال ‌جاری میلادی نیازمند آپدیت نرم‌افزاری هستند تا به ‌طور کامل عملیاتی شوند و قابلیت‌های کارپلی، اندروید اتو و وای فای را ارائه دهند. بنابراین احتمالا رانندگان مجبور هستند مدتی طولانی‌تر برای پشتیبانی از اپ‌های مذکور منتظر بمانند. این تولیدکننده خودرو تصمیم دارد آپدیت‌ها را از راه دور انجام دهد تا قابلیت‌های مذکور حداکثر تا پایان‌ ماه ژوئن فراهم شوند. البته بی‌ام‌و به مدل خودروهایی که تحت‌تاثیر این چالش قرار گرفته‌اند و همچنین تعداد آنها، اشاره‌ای نکرده است.

  این نخستین‌باری نیست که بی‌ام‌و به دلیل کمبود تراشه مجبور شده چنین اقدامی انجام دهد. این شرکت در نوامبر 2021 میلادی تایید کرد برخی از خودروهای جدیدش بدون نمایشگر لمسی و پشتیبانی از قابلیت دستیار راننده عرضه می‌شود. خودروسازان دیگر مانند جنرال‌موتورز نیز به‌شدت تحت‌تاثیر این کمبود قرار گرفته‌اند. این شرکت قابلیت شارژ بی‌سیم را از طیف وسیعی از خودروهایش و همچنین ماژول مدیریت سوخت را از برخی وانت‌هایش حذف کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط