خودروسازی ایلیاریمکس

در پی تحقق فرامین ۸ ماده ای رییس جمهور

ایران خودرو رکوردشکنی کرد

عصر خودرو- گروه صنعتی ایران خودرو با ثبت آمار تولید ۳۶۱۶دستگاع انواع خودرو سواری و تجاری در روز چهارشنبه ۲۱اردیبهشت ماه ضمن شکستن رکورد تولید روزانه در تاریخ فعالیت این گروه به آمار ۶۸درصدی عبور مستقیم محصولات از خط تولید برای رسیدن به دست مشتریان نیز دست یافت که طی ۶ سال اخیر بی سابقه بوده است.

ایران خودرو رکوردشکنی کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، گروه صنعتی ایران خودرو از سفند سال گذشته و در پی فرامین رییس جمهور اقدامات موثری را در دستور کار قرار داده است. از جمله این دستاورد ها تحقق عبور مستقیم صد درصدی خودروها از خط تولید بدون حتی یک خودرو ناقص از اول خردادماه خواهد بود که در شرایط تحریم، مشکل جهانی تامین میکروچیپ و ... دستاوردی بزرگ تلقی می شود.

  گروه صنعتی ایران خودرو همچنین در راستای تحقق فرمان مربوط به معرفی خودروهای جدید؛ به سرعت در حال تکمیل و اماده سازی دو محصول جدید در قالب پروژه های TF21 و K125 خواهد بود و قرار است پروژه استراتژیک خودرو شهری TF21 که قیمتی رقابتی و جذاب خواهد داشت طی 18 ماه نهایی شود و همچنین به تازگی خبر آغاز تولید کراس اوور جدید هایما 8S و نسخه بهبود یافته و کاملا جدید وانت آریسان در ایران خودرو خراسان نیز منتشر شده است. این خودروساز همچنین در نظر دارد تا در سال جاری دو خودرو سمند و پژو 405 را از روند تولید خارج کند تا یکی دیگر از فرامین رییس جمهور نیز اجرای شود.
  همچنین در بخش صادرات که طی سال های گذشته چندان توجه ویژه ای به آن نشده، ایران خودرو برنامه های متنوع تازه ای را از پیش تعین کرده که در پی آن قرار است در سال جاری با رشد 300درصدی، حداقل 15هزار خودرو به مقاصد صادرات عرضه شود. در همین راستا و چندی پیش، ایران خودرو هم زمان با عید سعید فطر صادرات اتوبوس آتروس بنز از تولیدات شرکت ایران خودرو دیزل، به ترکمنستان را آغاز کرد. پیرو توافق نامه چهار جانبه میان آژانس حمل و نقل ریلی و آژانس حمل ونقل جاده ای ترکمنستان، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و گروه صنعتی ایران خودرو، چند دستگاه اتوبوس، تحویل آژانس حمل و نقل جاده ای ترکمنستان شد.
  ذکر این نکته ضروری است که شمار خودروهای دارای کسری قطعه ایران خودرو در هنگام آغاز فعالیت مدیرعامل جدید این گروه صنعتی حدود 82 هزار دستگاه بوده که طی 3 ماه به این امار تقلیل پیدا کرده است. همچنین بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در این گروه خودروسازی از ابتدای خردادماه هیچ خودرو دارای کسری قطعه تولید نخواهد و این موضوع به معنای پایان نگرانی ها از زیان ناشی از خودروهای دارای کسری قطعه و تنظیم بازار خواهد بود.
  کیفیت، موضوع دیگری بود که توسط مقام معظم رهبری و رییس جمهور بارها بر آن تاکید شده و ایران خودرو در همین راستا 161 برنامه عملیاتی برای ارتقای کیفیت محصولات را به اجرا درآورده که در نتیجه آن تا کنون بهبود 5درصدی در سطح کیفیت محصولات در سه ماهه اخیر و بهبود 20 درصدی شاخص های کیفی قبل از تحویل در فروردین امسال نسبت به میانگین بهمن و اسفند 1400 حاصل شده است و خودروهای متوقف در شبکه خدمات پس از فروش نیز کاهش 55درصدی داشته اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۸۴
    • خودرو امروز ۵۸۳
    • خودرو امروز ۵۸۲
    • خودرو امروز ۵۸۱
    • خودرو امروز ۵۸۰
    • خودرو امروز ۵۷۹
    • خودرو امروز ۵۷۸
    • خودرو امروز ۵۷۷
    • خودرو امروز ۵۷۶
    آخرین بروزرسانی ۱۸ ساعت پیش
    آرشیو