خودروسازی ایلیاریمکس

قیمت بنزین در آمریکا باز هم رکورد زد

عصر خودرو- بر اساس گزارش انجمن خودروی آمریکا (AAA)، قیمت بنزین در پمپ بنزین‌های سراسر این کشور رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

قیمت بنزین در آمریکا باز هم رکورد زد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش انجمن خودروی آمریکا (AAA)، روز جمعه قیمت بنزین در پمپ بنزین‌های سراسر این کشور رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

  این انجمن که قیمت‌ها را در بیش از 60 هزار پمپ بنزین در سراسر ایالات متحده دنبال می کند، اعلام کرد که میانگین هزینه یک گالن بنزین (3.785 لیتر) در پمپ بنزین‌ها به 4.432 دلار افزایش یافته است.

  بر اساس این گزارش، بالاترین قیمت بنزین در آمریکا به طور سنتی در ایالت کالیفرنیا مشاهده شد، جایی که رانندگان باید به طور متوسط ​​5.872 دلار برای هر گالن سوخت باید بپردازند.

  قیمت بنزین در ایالات متحده در طول هفته به طور پیوسته افزایش یافته است. این افزایش در شرایطی صورت می‌گیرد که قیمت‌های جهانی نفت افزایش یافته و تلاش‌های کاخ سفید برای مقابله با این افزایش با شکست مواجه شده است.

  بهای معاملات آتی شاخص جهانی نفت خام برنت حدود ساعت 13:45 به وقت گرینویچ در معاملات روز جمعه به 109.97 دلار در هر بشکه افزایش یافت و 2.35 درصد افزایش یافت.

  شاخص نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز حدود 2.5 درصد افزایش یافت و به 108.78 دلار در هر بشکه رسید.

  ذخایر جهانی سوخت با بازگشت تقاضا به سطوح قبل از همه‌گیری کووید-19 کاهش یافته است، در حالی که تولید هنوز نتوانسته است به آن برسد.

  بحران اوکراین، که آمریکا را وادار کرد نفت روسیه را تحریم کند و صحبت از اقدامات مشابه در اتحادیه اروپا و انگلیس را به راه انداخت، نیز موجب بدتر شدن بحران سوخت شد. روسیه سومین تولیدکننده نفت و دومین صادرکننده بزرگ نفت جهان است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط