خودروسازی ایلیاریمکس

واردات چه تاثیری بر بازار خودرو خواهد گذاشت؟

عصر خودرو- رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با بیان اینکه قیمت خودروهای داخلی نسبت به یک ماه گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته است، گفت: با اجرایی شدن واردات خودرو، قیمت خودروهای خارجی و داخلی به خصوص داخلی‌ها کاهش می‌یابد.

واردات چه تاثیری بر بازار خودرو خواهد گذاشت؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا ؛ عبدالرضا عساکره با بیان اینکه قیمت خودروهای داخلی نسبت به ماه گذشته 15 درصد افزایش قیمت داشته است، اظهار کرد: از زمانی که دولت قیمت شرکتی خودروها را افزایش داد، با توجه به این افزایش قیمت، قیمت خودروها در بازار بیش از قیمت شرکتی خواهد بود، یعنی وضعیت به شکلی است که روزانه 5 تا 10 میلیون تومان بر قیمت خودروها افزوده می‌شود اما فعلا و با قطعی شدن موضوع واردات خودرو، وضعیت بازار خودروهای داخلی و خارجی راکد شده است.

  رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با اشاره به اینکه علت افزایش خودروهای داخلی عرضه نکردن خودرو در بازار است، عنوان کرد: زمانی که تقاضای خودرو زیاد و عرضه آن کم باشد، قیمت خودرو افزایش می‌یابد.

  عساکره با بیان اینکه عدم عرضه خودرو از سوی خودروسازان سیاستی است تا قیمت خودرو را افزایش دهند، تصریح کرد: با وجود آنکه قیمت خودروها همچنان در حال افزایش است اما شرکت پارس خودرو ادعا می‌کند که ضرر کرده است، در حالی که دو برابر سود می‌کند؛ اگر قیمت پژوپارس دولتی 330 میلیون تومان باشد، قیمت آن در بازار 404 میلیون تومان خواهد بود.

  وی با بیان اینکه قیمت خودروهای اروندی در حال حاضر ثابت است، گفت: قیمت خودروهای اروندی مدتی افزایش یافت و معاملات این خودروها در بازار از وضعیت خوبی برخوردار است اما با قطعی شدن واردات خودرو از سوی دولت بازار راکد شده است و معامله‌ای انجام نمی‌شود. همچنین بیشتر مردم فروشنده هستند و خریدار کم است. هنوز زمان آغاز واردات خودرو اعلام نشده است اما با اجرایی شدن واردات خودرو، قیمت خودروهای خارجی و داخلی به خصوص داخلی‌ها کاهش می‌یابد.

  رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با اشاره به قیمت خودروهای داخلی در بازار خاطرنشان کرد: در حال حاضر پژوپارس سال 325 میلیون تومان، پژوپارس تی ‌یو فایو 395 میلیون تومان، 206 تیپ دو 324 میلیون تومان، پژو اس‌ال‌ایکس 330 میلیون تومان، 207 اتوماتیک 595 میلیون تومان، دناپلاس توربواتوماتیک 530 میلیون تومان، دناپلاس 495 میلیون تومان، تیبا یک 205 میلیون تومان و پراید صفر 200 میلیون تومان قیمت دارد.

  عساکره به قیمت خودروهای اروندی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قیمت لندکروز 2018 صفر 4 میلیارد و 800 میلیون تومان، رافور 2018 صفر یک میلیارد و 600 میلیون تومان، پرادو 2018 دو میلیارد و 800 میلیون تومان، توسان 2018 نیمه فول 900 میلیون تومان، سانتافه 2017، 750 تا 770 میلیون تومان و سانتافه 2018، 800 تا 850 میلیون تومان قیمت دارد.

  وی افزود: در حال حاضر آخرین مدل سانتافه یک میلیارد و 200 تا یک میلیارد و 300 میلیون تومان قیمت دارد که اگر از دبی وارد شود قیمت آن به 700 تا 800 میلیون تومان کاهش می‌یابد و علاوه بر این‌، با مدل 2022 وارد می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۸۴
    • خودرو امروز ۵۸۳
    • خودرو امروز ۵۸۲
    • خودرو امروز ۵۸۱
    • خودرو امروز ۵۸۰
    • خودرو امروز ۵۷۹
    • خودرو امروز ۵۷۸
    • خودرو امروز ۵۷۷
    • خودرو امروز ۵۷۶
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو