خودروسازی ایلیاریمکس

معاون وزیر صمت:

قیمت کارخانه ای خودرو فعلا تغییر نمی کند

عصر خودرو- معاون وزیر صمت با تاکید براین که هیچ تصمیمی در مورد تغییر قیمت کارخانه ای خودرو نگرفته ایم گفت: فعلا وقتِ تغییر قیمت خودرو در کارخانه نیست.

قیمت کارخانه ای خودرو فعلا تغییر نمی کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، منوچهر منطقی در پاسخ به این سوال که طبق مصوبات قبلی، قیمت خودرو هر 6 ماه یک بار باید تغییر کند و در همین راستا، خرداد ماه موعد تغییر قیمت خودرو است، آیا وزارت صمت برنامه‌ای برای تغییر قیمت دارد یا خیر، اظهار کرد: هنوز هیچ تصمیمی در مورد تغییر قیمت کارخانه‌ای خودرو نگرفته‌ایم اما نکته این است که فعلاً وقتِ تغییر قیمت خودرو در کارخانه نیست.

  معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت افزود: برای تغییر قیمت خودرو باید بررسی‌های زیادی انجام شود و احتمالاً تا فصل تابستان به طول بکشید.

  وی ادامه داد: نکته این است باید هزینه‌های خودروسازی کاهش یابد در این صورت، قیمت خودرو در کارخانه هم چندان دستخوش تغییر نمی‌شود؛ در واقع مدیریت قیمت خودرو در دو بخش انجام می‌شود که یک بخش توسط خودروساز و یک بخش توسط وزارت صمت انجام می‌شود.

  منطقی به بازار خودرو اشاره و تاکید کرد: در حال حاضر قیمت‌ها در بازار آزاد بسیار بالاست بنابراین در صورت واردات خودرو و متعادل شدن وضعیت عرضه و تقاضا، قیمت خودرو در بازار ریزش می‌کند که می‌تواند نکته مثبتی برای جلب رضایت مشتریان تلقی شود.

  گفتنی است، تا پاییز سال گذشته شورای رقابت متولی قیمت گذاری خودرو بود اما در 28 مهر ماه 1400 با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا از گردونه قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شد و این مسئولیت در اختیار ستاد تنظیم بازار زیرمجموعه وزارت صمت قرار گرفت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط