خودروسازی ایلیاریمکس

کاهش ۷۲۳ کیلومتری مسیر تهرانی‌ها با اصلاح ۹۸ تقاطع

عصر خودرو- معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از اصلاح ۹۸ تقاطع ناقص در بزرگراه‌های تهران خبر داد که با این اصلاح مسیر تهرانی ها، ۷۲۳ کیلومتر کمتر می شود.

کاهش ۷۲۳ کیلومتری مسیر تهرانی‌ها با اصلاح ۹۸ تقاطع
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، شعبانی در خصوص اصلاح تقاطع های بزرگراهی در تهران گفت: 430 تقاطع بزرگراهی در تهران داریم که تقریبا حدود 98 تقاطع ناقص هستند که این تقاطع های ناقص حدود 782 کیلومتر راه مردم را اضافه می‌کنند.

  وی افزود: مثلا شما هنگامی که از بزرگراه چمران به سمت شمال حرکت می‌کنید به سمت همت غرب دسترسی ندارید و باید به خیابان ملاصدرا و شیخ بهایی بروید تا دسترسی پیدا کنید و چهار الی پنج کیلومتر مسیر طولانی می‌شود. یا تقاطع بزرگراه بابایی و بزرگراه باقری ایراد دارد به گونه ای که شما نمی توانید از بزرگراه باقری به سمت بابایی غرب حرکت کنید و یا از بابایی غرب به سمت باقری جنوب دسترسی ندارید و این دو مسیر، 12 کیلومتر راه را طولانی می‌کند در حالیکه با 500 متر مسیر اصلاحی می‌توان این مشکل را حل کرد.

  معاون فنی شهرداری تهران  با بیان اینکه بالغ بر 200 میلیون لیتر بنزین، سالانه صرف این دور بودن مسیرها می شود، گفت: علاوه بر بنزین، وقت، رضایت و ... مردم نیز تلف می شود.

  وی با بیان اینکه وقتی این مسیرها اصلاح شود، مسیر تبدیل به 57 کیلومتر می شود، اظهار کرد: یعنی با اصلاح تقاطع ها 723 کیلومتر راه مردم کوتاه می شود و برای درک بهتر مثالی می زنم که کمربندی جنوب تهران که از آبیک قزوین شروع می شود و به انتهای ضلع جنوب فرودگاه امام خمینی (ره) می رسد 30 کیلومتر راه را کوتاه کرده و حالا ما می‌خواهیم 723 کیلومتر راه را در تهران کوتاه کنیم.

  شعبانی با بیان اینکه این موضوع در شورای شهر تهران نیز تصویب شده است، گفت: در سال 1400 دو تقاطع در سه راه باقرشهر و پل ثامن تکمیل و به بهره برداری رسید و در سوم خرداد ماه نیز سه تقاطع دیگر تکمیل و تحویل داده می‌شود که تقاطع بلوار فرحزادی با آیت الله هاشمی رفسنجانی، تقاطع خیابان شکوفه و بزرگراه شهید کاظمی در منطقه 19 و پل سلیمی جهرمی در غرب صادقیه قرار دارد.

  وی افزود: با تکمیل این پنج تقاطع 20 کیلومتر راه اضافه را به دو کیلومتر تبدیل کردیم.

  شعبانی با بیان اینکه در سال جاری، 18 تقاطع اصلاح می شود، گفت: با اصلاح این تقاطع‌ها 123 کیلومتر راه را به 8.5 کیلومتر تبدیل می کنیم که علاوه بر صرفه جویی در وقت و بنزین شاهد کاهش ترافیک و در نتیجه کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط