خودروسازی ایلیاریمکس

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

باید از صنعت خودروسازی پشتیبانی شود

مردم برای حفظ ارزش پول متقاضی خرید خودرو هستند

عصر خودرو- عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه افرادی که می‌پندارند چاره حل مشکلات صنعت خودرو، واردات است، اشتباه می‌کنند، گفت: بازار خودرو کشور انحصاری نیست.

باید از صنعت خودروسازی پشتیبانی شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خانه ملت، سیدمصطفی آقامیرسلیم درباره عملکرد خودروسازان، گفت: با وجود اینکه ظرفیت تولید خودروسازان یک میلیون و 400 هزار دستگاه است اما تولید کنونی این شرکت‌ها 900 هزار دستگاه است؛ این رویه باید اصلاح شود تا نیازهای مردم تامین شود.

  نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: برای تحقق این مهم باید سلسله اقدامات اقتصادی و مدیریتی شکل گیرد؛ هزینه‌های مالی خودروسازان حدود 20 تا 30 درصد است اگر این هزینه‌ها، حذف شود قیمت خودرو کاهش می‌یابد.

  وی با اشاره به مشکلات مدیریتی خودروسازان، اضافه کرد: با وجود اینکه خودروسازان دولتی نیستند اما دولت مدیران این شرکت‌ها را منصوب می‌کند دولت باید 5 درصد سهام خود در ایران خودرو و 17 درصد در سایپا را رها کند و اجازه اجرای قانون تجارت را صادر کند تا بتوان از مدیران این مجموعه‌ها سوال و بازخواست کرد.

  میرسلیم در ادامه گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: برای رفع مشکلات و نواقص کیفی خودروهای تولیدی باید در حوزه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری شود که برای این موضوع نیز باید پشتیبانی صورت گیرد چراکه با وضع کنونی، خودروسازان نمی‌توانند برای تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کنند.

  وی با بیان اینکه باید از صنعت خودروسازی پشتیبانی شود زیرا سقوط این صنعت خسارت‌هایی در حوزه اشتغال و تولید ایجاد می‌کند، ادامه داد: مردم از کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند و حق با مردم است.

  عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه افرادی که می‌پندارند چاره حل مشکلات صنعت خودرو، واردات است، اشتباه می‌کنند، ادامه داد: بازار خودرو کشور انحصاری نیست.

  میرسلیم تقاضا در بازار خودرو را کاذب توصیف کرد و گفت: مردم به دنبال خرید خودرو نیستند و برای جلوگیری از کاهش ارزش پول خود به سراغ سرمایه‌گذاری در بازار خودرو و مسکن می‌روند./

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط