خودروسازی ایلیاریمکس

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

افتتاح آزادراه منجیل-رودبار در سال جاری

عصر خودرو- معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح و بهره‌برداری از آزادراه منجیل-رودبار در راستای تکمیل آزادراه قزوین-رشت در سال جاری خبر داد.

افتتاح آزادراه منجیل-رودبار در سال جاری
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، خیراله خادمی اظهار کرد: آزادراه منجیل- رودبار به عنوان آخرین حلقه از آزادراه قزوین- رشت در صورت تامین اعتبار مورد نیاز در سال‌ جاری به بهره برداری می رسد و این اقدام گام مهمی در تکمیل کریدور آزادراهی شمال- جنوب کشور و افزایش ظرفیت‌های بهره برداری از بندر امام خمینی در شمال خلیج فارس است.

  وی با بیان اینکه باند رفت آزادراه منجیل- رودبار پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصدی دارد،  افزود: آزادراه قزوین- رشت یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی شمال کشور به طول 138 کیلومتر است که 130 کیلومتر از مسیر زیر بار ترافیکی قرار دارد و حدود هشت کیلومتر آن باقی مانده که حدفاصل منجیل تا رودبار است.

  مدیرعامل شرکت  ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: آزادراه منجیل-رودبار باقی مانده آزادراه قزوین-رشت بوده که به دلیل آنکه همه این مسیر تونل و پل است، یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین آزادراه‌های کشور به شمار می‌رود. همچنین این آزادراه از کنار بافت شهری و بالای رودخانه عبور می‌کند و به همین دلیل کار در این محور بسیار سخت و دشوار است اما امیدواریم امسال به بهره برداری برسد.

  خادمی یکی از مشکلات این آزادراه راه تامین مالی آن عنوان کرد و گفت: مجموع تامین آن 800 میلیارد تومان بوده که 100 درصدش را دولت باید پرداخت کند و اگر این آزادراه افتتاح شود یکی از گلوگاه‌های ترافیکی همیشگی از بین خواهد رفت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط