خودروسازی ایلیاریمکس

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت:

وعده‌های وزارت صمت تو خالی از آب درآمد

عصر خودرو- عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت می‌گوید: ساماندهی بازار خودرو که تاکنون انجام نشده است، نیاز به یک تصمیم جدی دارد.

وعده‌های وزارت صمت تو خالی از آب درآمد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، ابراهیمی نژاد گفت: مشکلات اصلی صنعت خودرو به کیفیت و تیراژ تولید بر می‌گردد که وزارت صمت تاکنون تاثیری در هیچ کدام نگذاشته است.

  به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت، امسال باید میزان تولید 30 درصد افزایش می‌یافت که وزارت صمت نتوانست این موضوع را محقق کند. ممکن است تاثیرات فعالیت وزارت صمت در بازار خودرو را یک سال دیگر ببینیم که احتمالا مشکلات جدیدی به بازار اضافه خواهد شد.

  فاطمی امین وزیر صمت، دیروز در صحن علنی مجلس اعلام کرده، عرضه خودرو نسبت به پارسال 35 درصد افزایش داشته و تعداد خودرو‌های ناقص هم از 135 هزار به 45 هزار عدد کاهش یافته است.

  به گفته او، تولید روزانه ایران خودرو به بیش از دو هزار و 600 و سایپا به بیش از هزار و 800 دستگاه رسیده است.

  فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: با وعده وزیر صمت قرار بود خودرو‌های مانده در کف پارکینگ خودروسازان برای رفع نیاز بازار کم شود، اما تعداد این خودرو‌ها از 10 به 170 هزار دستگاه رسیده است.

  رعنایی عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو هم گفته بود: وعده وزیر صمت در خصوص کاهش قیمت تمام شده خودرو بی‌نتیجه مانده؛ حالا هم مصرف کننده ناراضی است، هم تولید کننده!

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط