ریمکس

فروش خودروهای الکتریکی از مرز ۵۰ درصد گذشت

عصر خودرو- شرکت مشاور مدیریت آمریکایی الیکس پارتنرز اعلام کرد که با افزایش سرعت تقاضا در اکثر بازارهای بزرگ، فروش خودروهای الکتریکی در جهان تا سال ۲۰۲۸ به ۳۳ درصد و تا سال ۲۰۳۵ به ۵۴ درصد خواهد رسید.

فروش خودروهای الکتریکی از مرز ۵۰ درصد گذشت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، خودروهای الکتریکی در سال گذشته کمتر از 8 درصد از فروش جهانی و در سه ماهه اول سال 2022 کمتر از 10 درصد از فروش جهانی را به خود اختصاص دادند.

  شرکت الیکس پارتنرز در نشست سالانه Global Automotive Outlook گفت: برای حمایت از این تقاضا، خودروسازان و تامین‌کنندگان اکنون انتظار دارند حداقل 526 میلیارد دلار بر روی خودروهای برقی از سال 2022 تا 2026 سرمایه‌گذاری کنند و این بیش از دو برابر پیش‌بینی سرمایه‌گذاری  پنج ساله 234 میلیارد دلاری خودروهای برقی از سال 2020 تا2024 است.

  به گفته مارک ویکفیلد، یکی از رهبران بخش خودروسازی این شرکت، اکنون این سرمایه‌گذاری‌های بالاتر، رشد خودروهای الکتریکی را اجتناب‌ناپذیر کرده است. ویکفیلد افزود: این صنعت هنوز با چالش‌های اقتصادی و زنجیره تامین در طول انتقال از وسایل نقلیه موتور احتراق داخلی به خودروهای برقی مواجه است. این انتقال مستلزم تغییرات شدید در مدل‌های عملیاتی، نه فقط کارخانه‌ها و افراد، بلکه کل روش کار است.

  بر اساس گزارش رویترز، قیمت مواد خام برای خودروهای برقی بیش از دو برابر موادخام وسایل نقلیه موتور احتراقی است که تا ماه می 2022 شامل 8255 دلار برای هر وسیله نقلیه در مقابل 3662 دلار برای هر وسیله نقلیه بود. انتقال وسایل نقلیه موتور احتراقی به خودروهای برقی برای خودروسازان و تامین کنندگان مجموعا 70 میلیارد دلار تا سال 2030 هزینه خواهد داشت.

  الیکس پارتنرز اعلام کرد که محدودیت‌های عرضه تا سال 2024 ادامه خواهد داشت و انتظار دارد پیش از اینکه در سال 2024 به 95 میلیون دستگاه برسد، فروش جهانی خودرو در سال جاری به 79 میلیون دستگاه کاهش یابد.

  پیش‌بینی می‌شود که در ایالات متحده، کل فروش خودرو در سال 2023 به 16 میلیون دستگاه افزایش یابد و در سال 2024 به 17.5 میلیون دستگاه برسد و در سال‌های 2025 تا2026 شروع به کاهش کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۱۴
    • خودرو امورز ۶۱۳
    • خودرو امروز ۶۱۲
    • خودرو امروز ۶۱۱
    • خودرو امروز ۶۱۰
    • خودرو امروز ۶۰۹
    • خودرو امروز ۶۰۸
    • خودرو امروز ۶۰۷
    • خودرو امروز ۶۰۶
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو