خودروسازی ایلیاریمکس

دبیر انجمن قطعه سازان خودرو:

قیمت گذاری خودرو با عرضه در بورس شفاف می‌شود

عصر خودرو- دبیر انجمن قطعه سازان خودرو می‌گوید: عرضه خودرو مانند مواد اولیه، باید در بورس انجام شود تا شفافیت در قیمت گذاری و نحوه عرضه صورت گیرد.

قیمت گذاری خودرو با عرضه در بورس شفاف می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مازیار بیگلو گفت: عرضه در بورس می‌تواند با شفاف کردن قیمت خودرو، موجب کاهش التهابات در بازار شود؛ همانطور که فروش مواد اولیه در بورس کالا، منجر به شفافیت قیمت این مواد شده است.

  به گفته دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ایران، تا زمان اصلاح و شفاف نشدن قیمت گذاری و نحوه عرضه خودرو، مشکلی از مشکلات کم نخواهد شد و برای شفاف‌سازی در شرایط فعلی، عرضه خودرو در بورس می‌تواند کمک کننده باشد.

  18 خرداد قرار بود 230 دستگاه خودرو متعلق به یکی از شرکت‌های خودروسازی در بورس کالا عرضه شود که نامه معاون حمل‌ونقل وزارت صمت به رئیس این سازمان، مانع از آن شد؛ در این نامه تاکید شده بود که وظیفه تنظیم بازار خودرو بر عهده ستاد تنظیم بازار است و عرضه همه خودرو‌های تولیدی بخش دولتی و خصوصی، باید به طور متمرکز صورت گیرد.

  بورس کالا نیز با توجه به ابهام وارده پس از دریافت این نامه، عرضه خودرو‌های موردنظر را تعلیق کرد و حالا قرار است، شورای عالی بورس در این مورد تصمیم بگیرد.

   روح‌الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفته بود: طرح قرعه‌کشى در بازار خودرو، جزو تصمیمات دولت قبل بود و اکنون هم با اصلاح جزئی در سامانه یکپارچه، نمى‌توان شاهد رفع مشکلات حاکم در بازار خودرو بود. پیگیر لغو تصمیم وزارت صمت در این باره و ادامه عرضه خودرو در بورس کالا هستیم و اگر با دولت به توافق نرسیم، عرضه خودرو در بورس را با طرح در صحن مجلس به شکل قانون در خواهیم آورد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط