فونیکسریمکس

ولوو به فروش سالانه ۱.۲ میلیون خودرو دست خواهد یافت؟

عصر خودرو- ولوو ۳۳۰۰ شغل به ارزش ۱.۲۵ میلیارد دلار در کارخانه خودروهای برقی در اسلواکی ایجاد می‌کند.

ولوو به فروش سالانه ۱.۲ میلیون خودرو دست خواهد یافت؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، گروه خودروسازی ولوو 1.2 میلیارد یورو (1.25 میلیارد دلار) برای ساخت کارخانه خودروهای الکتریکی در اسلواکی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این سایت که پنجمین سایت اسلواکی است، جایگاه خود را به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سرانه خودرو در جهان تقویت خواهد کرد و این کشور اروپای مرکزی با 5.4 میلیون نفر جمعیت بیش از یک میلیون خودرو در سال 2021 تولید می‌کند.

  این سومین کارخانه ولوو در اروپا خواهد بود که  تنها خودروهای برقی را در راستای اهداف این شرکت برای تولید انحصاری خودروهای الکتریکی تا پایان این دهه، تولید خواهد کرد. اتحادیه اروپا قصد دارد تا سال 2035 فروش خودروهای جدید با سوخت فسیلی را متوقف کند.

  بر اساس گزارش رویترز، جیم روآن، مدیر اجرایی ولوو در بیانیه‌ای گفت: توسعه در اروپا، بزرگ‌ترین منطقه فروش ما، برای تغییر مسیر به سمت برقی‌سازی و رشد مستمر، حیاتی است. این تاسیسات در شهر کوشیتسه در شرق اسلواکی برای تولید 250 هزار خودرو در سال طراحی شده است. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: این برنامه‌ها همچنین امکان توسعه آینده را فراهم می‌کند.

  ولوو کارز قصد دارد تا اواسط دهه به سمت فروش سالانه 1.2 میلیون خودرو حرکت کند که هدف آن رسیدن به تولید جهانی در اروپا، ایالات‌متحده و آسیاست. این سرمایه‌گذاری، 3300 شغل در اطراف شهر کوشیتسه، در 100 کیلومتری مرز با اوکراین ایجاد می‌کند. این منطقه مدت‌هاست که در مقایسه با بخش غربی کشور بیکاری بالایی داشته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور