ریمکس

ارزشمندترین خودروهای کلاسیک تاریخ کدام‌اند؟

عصر خودرو- در میان خودروهای کلاسیک برندهایی مانند فورد، فراری و مرسدس بنز حرف اول را می‌زنند. این خودروها اکثرا اسپرت هستند و قیمت بسیار بالایی دارند. در این گزارش به بررسی سه خودرو ارزشمند دنیا می‌پردازیم.

ارزشمندترین خودروهای کلاسیک تاریخ کدام‌اند؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳:۰۰
  • ارزشمندترین خودروهای کلاسیک تاریخ کدام‌اند؟
  • ارزشمندترین خودروهای کلاسیک تاریخ کدام‌اند؟
  • ارزشمندترین خودروهای کلاسیک تاریخ کدام‌اند؟
  • ارزشمندترین خودروهای کلاسیک تاریخ کدام‌اند؟

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تجارت‌نیوز، در میان خودروهای کلاسیک، فورد و فراری حرف اول را می‌زنند. با اینکه فورد در مسابقات لمانس سال 1966 توانست فراری را شکست دهد اما ارزش فراری بسیار بیشتر از فورد است.

در سال 2018 یک فورد جی‌تی40 ام‌کی مدل 2 به قیمت 9٫8 میلیون دلار فروخته شد. این در حالی است برای خریدن یک فراری از همان دوره باید حداقل دو برابر این قیمت هزینه کرد. در واقع فراری در میان خودروهای کلاسیک فروخته شده در مزایده‌ها گران‌ترین آنها بوده است.

گران‌قیمت‌ترین خودرو کلاسیک این لیست فراری جی‌تی او 1962 با ارزش 48٫4 میلیون دلار است. تنها 36 نمونه از این خودرو تولید شده است و تمام کلکسیونرهای ماشین‌های کلاسیک آرزوی آن را دارند.

این خودرو 880 کیلوگرم وزن دارد و سرعت نهایی آن 280 کیلومتر بر ساعت است. 296 اسب بخار و موتور لیتری دارد. اما این مدل جی‌تی‌او گران‌ترین فراری دنیا نیست. در سال 2018 در یک مزایده خصوصی مدل جی‌تی‌او 1963 نقره‌ای به قیمت 70 میلیون دلار به فروش رفت.

دومین خودرو کلاسیک این لیست هم متعلق به فراری است. فراری 335 اس اسپایدر سال 1957 با قیمت 38٫3 میلیون دلار دومین خودرو باارزش جهان است. در مسابقات سال 1957 این خودرو جایگاه دوم مسابقه را به دست آورد اما با ترکیدن تایر خودرو از مسیر خود منحرف شد و مرگ راننده و 10 نفر از تماشاچیان را به دنبال داشت. تنها 4 نسخه از این خودرو ساخته شد. این مدل هم وزن مدل قبلی است اما از آن سریع‌تر است و 300 کیلومتر بر ساعت دارد. 390 اسب بخار قدرت و موتور 4 لیتری دارد.

سومین خودرو این لیست مرسدس بنز دبلیو196 سال 1954 با 32٫17 میلیون دلار قیمت است. این خودرو در دو مسابقه فرمول یک شرکت کرد و در هر دو برنده شد و باعث شد تا در دنیایی که فراری و مازراتی حرف اول را می‌زدند دوباره مرسدس بنز قدرت‌نمایی کند. در دومین مسابقه مرسدس بنز یعنی مسابقات فرمول یک سال 1955 تصادف این خودرو باعث مرگ 83 تماشاچی شد. این تصادف مرگبارترین تصادف تاریخ ماشین‌های اسپرت بود. سرعت این مرسدس بنز 300 کیلومتر بر ساعت و قدرت آن 290 اسب بخار است. موتور آن 2٫5 لیتری و وزن آن 835 کیلوگرم است.

برچسب ها
کرمان موتور