فونیکسریمکس

فولکس واگن آماروک جدید معرفی شد+ عکس

عصر خودرو- فولکس واگن از وانت جدید خود یعنی آماروک ۲۰۲۳ رونمایی کرده است. فولکس واگن آماروک از سال ۲۰۱۰ تا کنون روی خط تولید قرار دارد و در آرژانتین، آلمان و الجزایر مونتاژ شده است.

فولکس واگن آماروک جدید معرفی شد+ عکس
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، این پیکاپ میان سایز رکورد فروش 830 هزار دستگاه تا کنون را در اختیار دارد و کمپانی آلمانی امیدوار است تا طی به روزرسانی اخیر رکورد فروش را تداوم دهد.

نکته جالب در رابطه با آماروک 2023 به استفاده از پلتفرم T6 فورد مربوط می شود که در آخرین نمونه فورد رنجر نیز استفاده شده است. بدین ترتیب این خودروها دی ان ای یکسانی دارند.

محصول جدید در تریم های تک و دو کابین قابل سفارش است. از منظر ابعاد تا 5350 میلیمتر در طول برای تریم 2 کابین توسعه یافته است. فاصله بین محور ها نیز برابر با 3270 میلیمتر است. این ابعاد بیانگر ویژگی های مناسب آماروک به عنوان یک پیکاپ کاربردی خواهد بود.

عرض بدنه آماروک نیز 1910 میلیمتر مورد اشاره قرار گرفته که اگر 1888 میلیمتر ارتفاع آن را نیز مورد اشاره قرار دهیم، ابعاد این پیکاپ زیبا تکمیل می شود.

آماروک با رینگ های فولادی 17 اینچی در تریم پایه ارائه می شود اما می توان نمونه های 21 اینچی آلومینیومی را برای آن در نظر گرفت که اثر فوق العاده چشمگیری در بهبود نمای جانبی خودرو دارد.

سامانه تمام چرخ محرک برای برخی از بازارها به عنوان آپشن استاندارد در نظر گرفته شده است.

شاخص یدک کشی آماروک جدید فولکس واگن نیز 3500 کیلوگرم محاسبه شده است.

در رابطه با پیشرانه، هنوز اطلاعات دقیقی تایید نشده اما چند تریم بنزینی و دیزل توربوشارژ وجود خواهد داشت.

آماروک فولکس واگن
تریم پرچمدار آماروک در بخش بنزینی از نمونه 2.3 لیتری 298 اسب بخاری در هماهنگی با جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک استفاده می کند.

ظرفیت بخش بار پیکاپ 1160 کیلوگرم اعلام شده است.

در بخش کابین نیز بروزرسانی هایی صورت گرفته و از نمایشگر لمسی 10 یا 12 اینچی استفاده خواهد شد. نمایشگر اطلاعات کیلومتر نیز در تریم های مختلف از 8 تا 12 اینچ متغیر است.

فولکس واگن در مبحث ایمنی به حضور بالغ بر 20 ویژگی ایمنی برای آماروک جدید اشاره کرده است.

برچسب ها
کرمان موتور