فونیکسریمکسبهتام

مدیرعامل پارس‌خودرو:

موافق عرضه خودرو در بورس هستم

خودورهای کف پارکینگ به صفر رسید

عصر خودرو- مدیرعامل پارس‌خودرو، عرضه و فروش خودرو در بورس را عاملی برای قطع دست واسطه‌ها و دلالان و کاهش التهابات قیمتی بازار برشمرد.

موافق عرضه خودرو در بورس هستم
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، «محمدحسین ترابی» با اشاره به اختلاف قیمت بازاری و کارخانه‌ای خودروها، افزود: این اختلاف قیمت‌ نصیب دلالان و واسطه‌ها می‌شود و بهترین راه این است که خودرو در بورس عرضه و قیمتگذاری شود.

  وی گفت: پارس‌خودرو موفق شده حدود 20 هزار دستگاه خودروی ناقص خود را تکمیل کند و اکنون دیگر هیچ خودرویی به صورت ناقص در این شرکت تولید نمی‌شود.

  ترابی ادامه‌داد: عبور مستقیم خودرو (تولید خودرو و قرار گرفتن در اختیار واحد فروش) از 65 درصد در سال‌های گذشته، اکنون به 100 درصد رسیده است.

  به گزارش ایرنا، به حداقل رسیدن خودروهای ناقص باقی‌مانده در کف پارکینگ‌ها یکی از فرامین هشت‌ماده‌ای رییس‌جمهور در اسفندماه پارسال بود که محقق شد.

  در بند سوم از فرامین هشت‌ماده‌ای رییس‌جمهور آمده است: نسبت به تامین قطعات موردنیاز و ترخیص و عرضه فوری خودروهای دپو شده در انبارهای شرکت‌های خودروساز به بازار، تا نصاب استاندارد، حداکثر در مدت 2 ماه اقدام شود.

  وی در خصوص واگذاری سهام پارس‌خودرو، یادآوری ‌کرد: 80 درصد سهام پارس‌خودرو در اختیار شرکت سایپا قرار دارد و اختیار فروش یا نگهداری این سهام با خود شرکت سایپا است.

  مدیرعامل پارس‌خودرو، افزایش قیمت نهاده‌های تولید (که 80 درصد یک خودرو را شامل می‌شود) و در مقابل ثابت نگه‌داشته شدن قیمت خودروها را چالشی برای این صنعت عنوان کرد.

  وی در خاتمه گفت: با توجه به تاثیر منفی تحریم‌ها در سال‌های اخیر، پارس‌خودرو امسال را با تولید خودروی داخلی ادامه خواهد داد، اما از سال آینده در نیمه نخست سال به سی. کی. دی‌کاری و مونتاژکاری و در نیمه دوم سال با تولید محصول جدید خود به ادامه حرکت می‌پردازد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط