فونیکسریمکسبهتام

ثبت‌نام ۶۸ هزار مالک خودرو لوکس در سامانه مالیاتی

عصر خودرو- معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، از مراجعه و ثبت نام بیش از ۶۸ هزار مالک خودرو لوکس در درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان خبر داد و اعلام کرد: تاکنون بخشی از مودیان نسبت به پرداخت مبلغ حدود ۱۳۰۰ میلیارد ریال مالیات اقدام کرده‌اند.

ثبت‌نام ۶۸ هزار مالک خودرو لوکس در سامانه مالیاتی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲:۰۰

  به  گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از رسانه مالیاتی ایران، افشین خدامرادی، با اشاره به اینکه تاکنون برای 178 هزار مالک خودرو لوکس، مالیات تعیین گردیده، گفت: پس از ارسال پیامک اطلاع‌رسانی برای این دسته از مودیان، تاکنون بیش از 68 هزار مالک خودرو لوکس جهت تعیین وضعیت مالیات متعلقه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir مراجعه و ثبت‎ نام کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت به استناد بند (ش) تبصره 6 قانون بودجه سال 1400 کل کشور در حال انجام است، گفت: پس از تدوین آیین‌نامه مربوط به این ماده قانونی، اقدامات لازم جهت مطالبه و وصول مالیات از دارندگان خودروهای لوکس انجام‌ گرفت و برای 178 هزار مالک خودرو لوکس، در مجموع رقمی معادل 20 هزار و 300 میلیارد ریال مالیات تعیین شده است.

  معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص مشمولان پرداخت مالیات بر خودرو لوکس نیز گفت: اگر جمع ارزش خودروهای تحت تملک یک شخص و خودروهای فرزندان زیر 18 سال او، بیش از یک میلیارد تومان باشد، مشمول پرداخت این مالیات می‌شود.

  خدامرادی اظهار داشت: مشمولان مالیات بر خودرو لوکس که پیامک اطلاع رسانی برای آنها ارسال گردیده، لازم است ضمن مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir و ثبت‌نام در آن، مشخصات خودروها و میزان مالیات متعلقه را مشاهده کرده و نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند.

  معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص مودیانی که به مالیات تعیین شده اعتراض دارند و همچنین نحوه اعلام اعتراض نیز گفت: این دسته از مودیان، برای اعتراض به مالیات خودروهای خود، لازم است پس از ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی و ثبت‌نام در آن، نسبت به ثبت اعتراض که در گام چهارم مراحل پرداخت مالیات پیش‌بینی شده، اقدام نمایند.

  وی تاکید کرد: از تعداد 178 هزار مالک خودرو لوکس که مالیات از آنها مطالبه گردیده، بیش از 68 هزار مالک به درگاه ملی مالیات مراجعه و ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد، حدود 18 هزار مودی، مالیات متعلقه را پرداخت کرده‌اند که مبلغی در حدود 1300 میلیارد ریال بوده است.

  خدامرادی افزود: در این رابطه همچنین حدود 14 هزار و 800 مودی نسبت به مالیات تعیین شده اعتراض کرده‌اند که اعتراض آنها در دست پیگیری است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۴۵
    • خودرو امروز ۶۴۴
    • خودرو امروز ۶۴۳
    • خودرو امروز ۶۴۲
    • خودرو امروز ۶۴۱
    • خودرو امروز ۶۴۰
    • خودرو امروز ۶۳۹
    • خودرو امروز ۶۳۸
    • خودرو امروز ۶۳۷
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو