ریمکس

دو کارخانه کرمان موتور در بم افتتاح شد

عصر خودرو- در آیین افتتاح و کلنگ زنی همزمان پروژه های سرمایه گذاری صنعتی و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، دو کارخانه پرس شاپ قطعات بدنه خودرو و خط تولید سرسیلندر در منطقه ویژه اقنصادی ارگ جدید بم توسط معاون اول رئیس جمهور جناب آقای دکتر مخبر افتتاح گردید.

دو کارخانه کرمان موتور در بم افتتاح شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو»، این دو کارخانه با هدف افزایش قطعات ساخت داخل محصولات صنایع خودروسازی کرمان در بم آماده بهره برداری گردیده است.

  در سخنرانی افتتاح آنلاین پروژه، مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو، علی بهرامی توضیحاتی در خصوص هر دو کارخانه ارائه داد. راه اندازی خطوط پرس شاپ قطعات بدنه از سال 1397 آغاز و در سال 1401 آماده فعالیت گردیده است. هزینه ریالی افتتاح پروژه 400 میلیون ریال و هزینه ارزی آن 4.6 میلیون یورو است. این کارخانه در سال اول امکان پرس  200 قطعه و در نهایت یک میلیون قطعه در سال را دارا است.

  پروژه خط ماشین کاری سرسیلندر در سال 99  آغاز و امسال آماده بهره برداری گردید. این خط توان تولید 100 هزار خودرو در سال اول و 400 هزار دستگاه را با مرور زمان خواهد داشت. هزینه ریالی سرمایه گذاری شده برای این خط 62 میلیارد ریال و هزینه ارزی آن 5.27 میلیون یورو است.

  آنچه برای ما همچنین ارزشمند است امکان اشتغال زایی 564 نفر در این دو کارخانه است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط