ریمکس

آغاز اجرای قرارداد ایران خودرو دیزل و وزارت کشور با اعزام اتوبوس به مناطق مرزی

تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس آتروس به وزارت کشور

عصر خودرو- مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: در راستای توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی تا پایان شهریورماه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس به وزارت کشور تحویل داده خواهد شد.

تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس آتروس به وزارت کشور
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، توسلی مهر در آیین تحویل اتوبوس‌ آتروس به وزارت کشور مطابق با قرارداد 2500 دستگاهی نوسازی اتوبوس گفت: براساس قراردادی که به تازگی ابلاغ شده، قرار است 2500 دستگاه اتوبوس تولید و به وزارت کشور تحویل داده شود.

  وی ادامه داد: از این قرارداد 100 دستگاه امروز برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) در مرزها تحویل وزارت کشور شده و تا پایان شهریورماه نیز 200 دستگاه دیگر تحویل خواهد شد.
  مدیرعامل ایران خودرو دیزل افزود: مدت زمان اجرای این قرارداد 18 ماهه خواهد بود و در هر مرحله 100دستگاه تولید و تحویل خواهد شد.
  توسلی مهر به رقابت پذیر بودن قیمت اتوبوس های تولید شده اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که مشتری عمده اتوبوس‌ها، شهرداری‌ها و در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است درصد سود کم‌تری از مجوزهای دریافتی درنظر گرفته ایم.
  وی میزان داخلی سازی اتوبوس ها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تمام قطعات بدنه و موتوری به جز گیربکس و برخی قطعات الکترونیکی و در مجموع بیش از 64 درصد از قطعات توسط سازندگان داخلی طراحی و تولید می شود.
  مدیرعامل ایران خودرو دیزل ضمن قدردانی از وزارت کشور برای اعتماد به تولید داخلی و سفارش خرید محصولات گفت: در دهه گذشته حتی یک دستگاه اتوبوس تولید داخل وارد ناوگان حمل و نقل عمومی نشد و حمایتی از این صنعت صورت نگرفت ولی با حمایت‌های وزیر کشور، تولید اتوبوس در شرایط مطلوبی قرار دارد و دولت فعلی از محصولات داخلی به خوبی حمایت می کند.
  توسلی مهر با انتقاد از واردات اتوبوس‌های دست دوم به کشور گفت: این اتوبوس ها بیش از پنج سال پیمایش داشتند و قابلیت ارایه خدمات ندارند، از همه مهم‌تر قطعات یدکی این محصولات  در دسترس نیست.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۰۶
    • خودرو امروز ۶۰۵
    • خودرو امروز ۶۰۴
    • خودرو امروز ۶۰۳
    • خودرو امروز ۶۰۲
    • خودرو امروز ۶۰۱
    • خودرو امروز ۶۰۰
    • خودرو امروز ۵۹۹
    • خودرو امروز ۵۹۸
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار