خودروسازی ایلیاریمکس

بررسی دستاوردهای عملکرد مدیرعامل سایپا

کارنامه مثبت اصلاحات و توسعه سایپا

عصر خودرو- گروه خودروسازی سایپا کارنامه مثبت و مملو از اصلاحاتی را از زمان روی کار آمدن محمدعلی تیموری به عنوان مدیرعامل این مجموعه به نمایش گذاشته است. ارتقاء عملکرد سایپا در بخش های راهبردی و عملکردی موب افزایش بهره وری، رشد تیراژ، تولید اقتصادی و افزایش کیفیت محصولات این خودروساز شده و نمود بخشی از این برنامه ها خروج چند محصول سایپا از سامانه قرعه کشی با رشد تیراژ پس از حدود ۳ سال بوده است تا قفل طلسم سنگین حاکم بر بازار خودرو بشکند.

کارنامه مثبت اصلاحات و توسعه سایپا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو»، نخستین برنامه تیموری پس از آغاز مدیریت در سایپا تمرکز بر تولید اقتصادی بود که با انتخاب شاهین و کوییک به واسطه سودده بودن یا زیان کم، این دو محصول در ریل ویژه رشد تیراژ قرار گرفتند و با تولید پرشتاب این محصولات ضمن آنکه به تمامی نیاز بازار پاسخ داده شد و از قرعه کشی خارج شدند، رشد قابل توجه کیفی نیز رقم خورد.
  سایپا در سال 1401 ضمن حفظ آهنگ رشد تولید در نظ ردارد تا به آماری بیش از رشد 50درصدی اعلامی وزیر صمت دست پیدا کند. این خودروساز حتی در ماهی که تعطیلی یک هفتگی خودروسازان در آن قرار دارد نیز رشدی حدود 30 درصد را به ثبت رساند و این در حالی است که این خودروساز سه خودرو پرتیراژ تیبا، تیبا2 و ساینا را از چرخه تولید خارج کرد است.
  توجه ویژه به عبور مستقیم محصولات و عدم تولید خودروهای ناقص با حرکتی جهادی از سوی این گروه خودروسازی منجر به دستیابی به نرخ 92درصدی عبور مستقیم محصولات طی 5 ماهه نخست سال جاری شد و شمار خودروهای دارای کسری قطعه در پارکینگ های این گروه خودروسازی زودتر از موعد وعده داده شه به صفر رسید تا ضمن حذف هزینه های نگهداری از این خودروها، سایپا تمرکز و برنامه های جدی تری را در زمینه افزایش کیفیت محصولات در پیش بگیرد.
  کاهش 35درصدی مراجعه مشتریان به نمایندگی ها برای مشکلات کیفی طی7 ماه اخیر است که در نتیجه 42 پروژه کیفی به دست آمده از جمله نتایجی است که رشد کیفیت محصولات سایپا را در عمل نشان می دهد.
  توسعه محصولات جدید موضوع دیگری است که در کنار تولید اقتصادی، اصلاح ساختاری منابع انسانی و افزایش تیراژ از نگاه تیم میدریتی سایپا مغفول نمانده است. سایپا محصولات نظیر شاهین اتوماتیک، سهند و آریا را آماده عرضه به بازار کرده است که در سه کلاس مختلف پاسخگوی نیاز سطحی جدید از مشتریان خواهند بود. شاهین اتوماتیک با تقاضای نسبتا بالا در غیاب خودروهای مونتاژی در کنار کراس اوور آریا، سایپا را وارد بخش های بالاتری از بازار خواهد کرد که پیشتر به واسطه برند های مونتاژی در سایپا به آن پاسخ داده می شد اما سایپا با اتکا به محصولات تمام‌بومی به عنوان تنها خودروسازی که محصولات CKD و مونتاژی ندارد به خوبی توانسته سبدی گسترده را در مدت زمانی کوتاه آماده عرضه به بازار کند.
  توجه ویزه به پتانسیل های فنی سایپا و شرکتی مانند مگاموتور در زمان مدیرتیت یموری همچنین دستاورد قابل توجه دیگری است که بعد از سال ها منجر به توسعه پیشرانه ای جدید در این گروه خودروسازی خواهد شد. سایپا هر چند به تازگی سرسیلندر بهبود یافته M15 را در شرکت مالیبل تولید و آماده عرضه برای کاهش مصرف سوخت و آلایندگی کرد هاست اما پیشرانه جدید M16 این خودروساز بدون شک قبلی توانمند و قابل اطمینان برای محصولاتی نظیر شاهین اتوماتیک و آریا خواهد بود.
  سایپا در مدت زمان کمتر از یک سال، ضن تثبیت روند تولید همواره جلوتر از برنامه ها حرکت کرده و با برنامه ریزی تلوید بیش از برنامه درخواستی وزیر صمت، برای نخستین بار با تولید اقتصادی از زیان انباشته ناشی از قیمت گذاری دستوری فاصله گرفته و اصلاح ساختار منابع انسانی و کاهش هزینه های جانبی منجر به حرکت این خودروساز در مسیر اصلاحات اقتصادی در کنار توسعه محصولات و افزایش تیراژ شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۰۵
    • خودرو امروز ۶۰۴
    • خودرو امروز ۶۰۳
    • خودرو امروز ۶۰۲
    • خودرو امروز ۶۰۱
    • خودرو امروز ۶۰۰
    • خودرو امروز ۵۹۹
    • خودرو امروز ۵۹۸
    • خودرو امروز ۵۹۷
    آخرین بروزرسانی ۱۹ ساعت پیش
    آرشیو