فونیکسریمکسبهتام

تولید خودروی‌ انگلیس صعودی شد

عصر خودرو- تولید خودروی بریتانیا در ماه آگوست برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافت، اگر چه تولید ۴۶ درصد پایین‌تر از سطح قبل از همه‌گیری باقی ماند.

تولید خودروی‌ انگلیس صعودی شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، بر اساس نظرسنجی انجمن سازندگان و بازرگانان موتور، خودروسازان بریتانیایی شاهد افزایش 100 میلیون پوندی (155.4 میلیون دلار سنگاپور) یا 50 درصدی هزینه‌های انرژی در این سال بوده‌اند که به نگرانی اکثر تولیدکنندگان در مورد آینده فعالیت‌هایشان دامن می‌زند.

  افزایش قبوض انرژی باعث شده است که 9 خودروساز از هر 10 خودروساز، هزینه‌های فزاینده را به مشتریان منتقل کنند، در حالی که بسیاری از آنها سرمایه‌گذاری‌های مهم را به تاخیر انداخته یا لغو کرده‌اند.

  انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور، امروز پنجشنبه (29 سپتامبر) اعلام کرد که تولید خودروی بریتانیا در ماه آگوست برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافت.

  صنعت خودرو بریتانیا سال‌هاست که با بحران‌هایی از برگزیت گرفته تا همه‌گیری کووید-19 درگیر بوده است. کمبود تراشه‌های جهانی که در دو سال گذشته مانع از تولید شد، در حال کاهش است اما تورم سریع‌تر و کاهش رشد اقتصادی موانع جدیدی را ایجاد می‌کند.

  مایک هاوز، مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور گفت: در حالی که یک ماه دیگر افزایش تولید خودرو در بریتانیا خبر خوبی است و گواهی بر تلاش‌های بخشی برای غلبه بر کمبود زنجیره تأمین است اما محیط بسیار سخت و نامطمئن را تحت الشعاع قرار می‌دهد. تولیدات به طور چشمگیری کاهش یافته است و شرکت‌ها مجبور هستند برای محافظت از تجارت خود در مواجهه با چالش‌های بی شمار اقدامات جدی انجام دهند.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، تقریباً یک سوم خودروهای ساخته شده در بریتانیا در ماه آگوست یا برقی باطری، پلاگین هیبریدی یا هیبریدی بودند زیرا سرعت حرکت به سمت خودروهای الکتریکی افزایش می‌یابد. بر اساس این ارقام، تولید خودروهای الکتریکی باتری دار بیش از دو برابر شده و اکنون تقریباً یک خودرو از هر 10 خودروی تولید شده را تشکیل می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور