فونیکسریمکسبهتام

جنرال موتورز از تویوتا جلو زد!

عصر خودرو- داده‌ها نشان داد که جنرال موتورز از خودروساز ژاپنی تویوتا موتور در ایالات‌متحده در سه ماهه سوم پیشی گرفت؛ اما تحلیلگران و سرمایه‌گذاران نگران هستند که تیره‌شدن تصویر اقتصادی منجر به کاهش فروش خودرو در آینده شود.

جنرال موتورز از تویوتا جلو زد!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، جنرال موتورز اعلام کرد که در سه ماهه منتهی به سپتامبر 555 هزار و 580 دستگاه خودرو فروخته است که 24 درصد بیشتر از سال گذشته است. فروش تویوتا در مدت مشابه با 7.1 درصد کاهش به 526 هزار و 17 دستگاه رسید.

  خودروساز دیترویت افزود که تولید مدل‌های برقی شورولت بولت خود را در پاسخ به تقاضای بیشتر افزایش خواهد داد.

  تا کنون، کمبود خودرو به دلیل اختلال در عرضه، همراه با ترجیح برای حمل‌ونقل شخصی، باعث شده است که مصرف‌کنندگان مایل به پرداخت پول بیشتری باشند و تا حد زیادی از سود خودروسازان و فروشندگان خودرو که از تخفیف‌ها عقب‌نشینی کرده‌اند محافظت کنند.

  اما تحلیلگران هشدار می‌دهند که ممکن است تقاضا در سه ماهه آینده کاهش یابد زیرا افزایش نرخ‌های بهره مصرف‌کنندگان را از پرداخت پول بیشتر برای خودروها و کامیون‌ها در ماه های آینده منصرف می‌کند.

  بر اساس گزارش رویترز، جنرال موتورز اعلام کرد که قصد دارد تولید سالانه شورولت بولت EV و بولت EUV را برای بازارهای جهانی از حدود 44 هزار خودرو در سال 2022 به بیش از 70 هزار دستگاه در سال 2023 برساند.

  برچسب ها
  کرمان موتور