فونیکسریمکسبهتام

آزمایش تاکسی پرنده برقی در دبی

عصر خودرو- یک شرکت چینی ضمن آزمایش یک تاکسی هوایی (پرنده برقی) در دبی، نمایی اجمالی از فناوری پیشرو را ارائه کرد که روزی مردم شهرها را از ورای ترافیک به مقصد می‌رساند.

آزمایش تاکسی پرنده برقی در دبی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، شرکت ایکس پِنگ واقع در گوانگجو (شهری در جنوب چین)، تاکسی پرنده ایکس پِنگ ایکس تو (XPeng X2) را طراحی کرده است.

  این تاکسی یکی از ده‌ها پروژه خودروی پرنده در سراسر جهان است. فقط تعداد انگشت‌شماری از این خودروها هنگامی که مسافران در کابین آنها سوار شده بودند، از آزمایش‌ها سربلند بیرون آمدند و به احتمال زیاد سال‌ها طول می کشد تا بتوان از برخی از آنها استفاده کرد.

  آزمایش روز دوشنبه در حالی انجام شد که کابین تاکسی هوایی خالی از مسافر بود؛ اما این شرکت می‌گوید در ژوئیه 2021 (تیرماه سال گذشته)، این تاکسی را با سرنشین آزموده است.

  این وسیله نقلیه طراحی جذاب و ظرفیت حمل 2 سرنشین را دارد و  مجموعه‌ای از هشت ملخ، نیروی رانش آن را تامین می‌کند. بنا به گفته شرکت سازنده این وسیله، حداکثر سرعت آن 130کیلومتر (80 مایل) در ساعت است. وسایل نقلیه بدون خلبان قادر خواهند بود مسافران را از ورای شهر و جاده‌های شلوغ به مقصد برسانند؛ اما این بخش همچنان با مشکلات عمده‌ای از جمله عمر باتری، کنترل ترافیک هوایی و ایمنی و مشکلات زیرساختی مواجه است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط