فونیکسریمکسبهتام

دلار مانع صعود تسلا شد!

عصر خودرو- شرکت خودروسازی تسلا با اشاره به رشد روزافزون دلار آمریکا، همراه با تنگناهای تولید و تحویل، فروش سه ماهه سوم را گزارش داد که کمتر از برآوردهای وال‌استریت بود.

دلار مانع صعود تسلا شد!
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، این شرکت گفت که در مقایسه با پیش‌بینی تحلیلگران(22.1 میلیارد دلار)، درآمد به 21.5 میلیارد دلار افزایش یافت.

  سرمایه‌گذاران توجه زیادی به این دارند که تسلا با چه سرعتی می‌تواند تولید شاسی‌بلند مدل Y را از کارخانه‌های جدید در آستین و برلین افزایش دهد که یک نقطه عطف برای این سازنده پیشگام خودروهای برقی است. تسلا به هزینه‌های بالاتر مربوط به افزایش تولید کندتر از حد انتظار در کارخانه‌های جدید و همچنین مشکلات حمل‌ونقل وسایل نقلیه اشاره کرد.

  تسلا گفت: در حالی که در دسترس‌بودن قطعات مشکل کمتری در سه ماهه ایجاد کرد، ظرفیت حمل‌ونقل خودرو در دوره‌های اوج تحویل به طور فزاینده‌ای چالش‌برانگیز شد.

  این شرکت مستقر در آستین، تگزاس به برنامه های دیرینه خود برای افزایش تحویل خودرو به طور متوسط سالانه 50 درصد در طی چندین سال پایبند است. انتظار می‌رود تحویل کامیون برقی جدید را در دسامبر آغاز کند.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا در ماه آوریل گفت که تسلا بیش از 1.5 میلیون دستگاه خودرو در سال جاری تولید خواهد کرد. این شرکت در سه سه ماهه اول 929 هزار و 910 دستگاه فروش داشته است و برای رسیدن به این هدف باید بیش از 570 هزار دستگاه در سه ماهه چهارم تولید کند. در سه ماه پایانی سال 2021 نیز 305 هزار و 840 دستگاه خودرو تولید کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور