ریمکس

فراخوان برای ۴۰ هزار خودروی آمریکایی

عصر خودرو- شرکت خودروسازی تسلا ۴۰ هزار خودروی آمریکایی را به دلیل از دست‌دادن احتمالی سیستم کمکی فرمان فراخوان می‌کند.

فراخوان برای ۴۰ هزار خودروی آمریکایی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، شرکت تسلا در حال فراخوانی بیش از 40 هزار خودروی مدل S و مدل X مدل 2017 تا 2021 است که ممکن است هنگام رانندگی در جاده‌های ناهموار یا پس از برخورد به دست‌انداز، دستیار فرمان الکتریکی را از دست بدهند. مقامات گفتند که از دست دادن کمک فرمان می‌تواند خطر تصادف را افزایش دهد.

  این مشکل با یک به روزرسانی نرم‌افزاری ایجاد شد که هدف آن بهبود فرمان بود و یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در بسیاری از خودروها اما نه همه، برطرف کرده است.  تسلا که بیش از 300 هشدار برای این مشکل دریافت کرده است، تصمیم گرفت خودروهای آسیب‌دیده را در 25 اکتبر به طور داوطلبانه فراخوان کند.

  تسلا گفت 314 هشدار خودرو را برای این وضعیت در میان خودروهای آمریکایی شناسایی کرده است که ممکن است به فراخوان مربوط باشد، اما گفت که از جراحات یا مرگ‌های مرتبط با این وضعیت بی‌اطلاع است.

  تسلا 17 کمپین فراخوان را در سال 2022 منتشر کرده است که 3.4 میلیون خودرو را پوشش می‌دهد. اکثر آنها برای مشکلات نسبتاً جزئی هستند که می‌توانند با به روز رسانی نرم افزار برطرف شوند.

  بر اساس گزارش رویترز، سهام این شرکت در سال جاری نیمی از ارزش خود را از دست داده و پس از تصاحب ماسک در توییتر، 12 درصد کاهش یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور