ریمکس

کاهش قیمت بنز در چین

عصر خودرو- مرسدس قیمت خودروهای برقی چین را تا ۳۳هزار دلار کاهش داد زیرا فروش آن کم شده است. به گزارش ایسنا، گروه مرسدس‌بنز قیمت دو مدل خودروی الکتریکی را در چین تا ۳۳هزار دلار کاهش داد زیرا رقابت داغ در بزرگ‌ترین بازار خودروهای برقی جهان بر فروش تاثیر می‌گذارد.

کاهش قیمت بنز در چین
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، این خودروساز لوکس در بیانیه‌ای اعلام کرد قیمت‌های برخی از مدل‌های خاص مرسدس EQ خود را کاهش می‌دهد و به مشتریانی که اخیرا این خودروها را خریداری کرده‌اند، یارانه ارائه می‌کند. به نظر می‌رسید این کاهش‌ها فوری بوده‌اند و به گفته افرادی که با برنامه‌های این شرکت آشنا هستند، مرسدس به دلیل اینکه فروش در چین ناامیدکننده بوده است، این کاهش را انجام می‌دهد. مرسدس‌بنز در بیانیه‌ای به بلومبرگ‌نیوز گفت بخش خودروهای برقی پیشرفته در چین همچنان در حال پیشرفت است. مرسدس‌بنز به طور مداوم تحولات بازار پویا، از جمله موقعیت فعلی سایر سازندگان در بخش لوکس را مشاهده و تجزیه‌‌و‌تحلیل می‌کند. بر‌اساس گزارش انجمن خودروهای مسافری چین، خودروسازان داخلی تقریبا 80 درصد از فروش خودروهای برقی را در هفت‌ماهه اول سال 2022 به خود اختصاص داده‌اند.

    همچنین براساس داده‌های مرکز تحقیقات و فناوری خودروی چین، مرسدس از ژانویه تا ژوئیه حدود 8800 خودروی برقی در این کشور فروخته است. خودروسازان، از مرسدس‌بنز تا تسلا و شرکت خودروسازی چینی نیو، در رقابتی برای تولید خودروهایی با برد بالاتر هستند که نگرانی مصرف‌کنندگان را از نبود زیرساخت شارژ گسترده برای خودروهای برقی از بین می‌‌‌برد. مرسدس بنز در ماه ژانویه از نمونه اولیه Vision EQXX خود با برد هزار کیلومتر با باتری نیمی از حجم مدل EQS خود رونمایی کرد و وعده داد برخی از اجزای این خودرو طی 2 تا 3 سال آینده به خودروهای تولیدی راه خواهند یافت.

    برچسب ها
    کرمان موتور
    مطالب مرتبط