فونیکسریمکسبهتام

مجله آمریکایی عنوان کرد

خودروهای قابل اطمینان کدامند؟

عصر خودرو- نظرسنجی سالانه قابلیت اطمینان مجله Consumer Reports نشان داد که خودروهای الکتریکی و پیکاپ‌های فول سایز دو دسته مشکل‌ساز از نظر قابلیت اطمینان بودند زیرا برندهای آسیایی بار دیگر در رتبه‌بندی کلی برتر بودند.

خودروهای قابل اطمینان کدامند؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، طبق این نظرسنجی، خودروهای هیبریدی و سدان‌های سایز متوسط یا بزرگ جزو قابل اعتمادترین‌ها بودند. نظرسنجی سالانه این مجله از قابلیت اطمینان خودروهای جدید، پیش‌بینی می‌کند که کدام خودروها بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده، مشکلات کمتر یا بیشتری نسبت به رقبای خود به مالکان وارد می‌کنند و کارت امتیازی آن در بین مصرف‌کنندگان و مدیران صنعت تأثیرگذار است.

  خودروهای برقی شرکت تسلا که این مجله بیشترین داده‌ها را از مالکان آن‌ها دریافت کرده است، همچنان با مشکلات سخت‌افزاری بدنه، فرمان، رنگ و مشکلات مرتبط با سیستم آب‌وهوا مواجه هستند اما بر اساس این نظرسنجی، پیشرانه‌های الکتریکی آن‌ها مشکلات بسیار اندکی دارند.

  با این حال، این نظرسنجی نشان داد که تسلا رتبه خود چهار پله ارتقاء به رتبه 19 در سال جاری و مرسدس بنز پنج جایگاه تنزل کرد تا کمترین اطمینان را در بین همه برندها داشته باشد. صاحبان خودروهای برقی دیگر سازندگان، مشکلات شارژ و باتری و همچنین مشکلات موتور محرک الکتریکی را گزارش کردند. از 11 مدل خودروی الکتریکی، تنها چهار مدل دارای قابلیت اطمینان متوسط یا بهتر هستند.

  برندهای برتر در این نظرسنجی تویوتا و لکسوس بودند و هفت برند از 10 برند برتر از ژاپن و کره‌جنوبی بودند. در میان برندهای متعلق به خودروسازان دیترویت، لینکلن متعلق به شرکت فورد موتور تنها یکی از ده‌ها برند برتر بود و جایگاه دهم را به خود اختصاص داد.

  همه برندهای جنرال موتورز در رتبه‌بندی Consumer Reports سقوط کردند و بیوک در بالاترین رتبه در رتبه یازدهم قرار گرفت. در بین برندهای استلانتیس، Ram در رتبه شانزدهم بالاترین رتبه را به خود اختصاص داد.

  بر اساس گزارش رویترز، این نظرسنجی نشان داد که 94 درصد از خریداران احتمالی خودرو، در میان افزایش قیمت خودرو، قابلیت اطمینان را بسیار مهم می‌دانند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط