فونیکسریمکسبهتام

جزئیات عرضه لاماری ایما، هایما، تارا و پژو ۲۰۷ در بورس

عصر خودرو- بورس کالا هفته پرکاری را پیش‌رو دارد و قرار است طی سه روز آینده بیش از ۲۱۰۰ خودرو در بستر این بازار عرضه شود.

جزئیات عرضه لاماری ایما، هایما، تارا و پژو ۲۰۷ در بورس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، هفتم آذرماه 900 دستگاه هایما S7 و هایما S5 توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو روی تابلوی معاملات می‌رود. بر این اساس، مهلت ثبت سفارش ساعت 17 امروز (یکشنبه 6 آذرماه) و میزان پیش‌دریافت خرید 25 درصد است.

  همچنین هشتم آذر برای نخستین مرتبه 1100 دستگاه تارا دستی و اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک در بورس کالا عرضه خواهد شد که از این میزان 500 دستگاه تارا و 600 دستگاه پژو 207 است. مهلت ثبت سفارش ساعت 15 دوشنبه (هفتم آذرماه) و میزان پیش‌پرداخت نیز 100 در صد است.

  نهم آذرماه نیز 174 دستگاه لاماری ایما متعلق به مجتمع صنعتی آرین‌پارس موتور نیز شامل 68 دستگاه مشکی، 68 دستگاه سفید و 38 دستگاه خاکستری روی تابلو معاملات می‌رود. این خودروها 70 روزه و 19 بهمن ماه به مشتریان تحویل می‌شود و قیمت پایه آن 981 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. مهلت سفارش ساعت 17 روز سه‌شنبه (هشتم آذرماه) و میزان پیش‌دریافت 25 درصد است.

  متقاضیان هرکدام از عرضه‌ها باید توجه کنند که اگر در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودروی سواری شده‌اند امکان ثبت سفارش نخواهند داشت. همچنین هر کد بورسی صرفا امکان ثبت سفارش روی یک کد عرضه از مجموع عرضه‌های روز انجام معامله را دارد و ثبت سفارش برای اشخاص حقوقی مجاز نیست.

  مزایای عرضه خودرو در بورس

  در این راستا، فربد زاوه - کارشناس اقتصادی - درمورد عرضه‌های خودرو در چند ماه اخیر در بورس کالا گفت: عرضه خودرو در بورس کالا تا زمانی که حاضر نیستیم لجاجت اقتصاد دستوری را کنار بگذاریم، نسبت به راهکارهای پیشین، راهکار بهتری برای معامله خودرو است.

  وی درباره مزایای معامله خودرو در بورس توضیح داد: مشخص بودن میزان بازدهی مالی، امکان اخذ مالیات، کاهش زیان شرکت‌ها و کاهش تورم عمومی به دلیل کاهش نیاز به دست‌اندازی به منابع بانکی و عدم تسویه آنها از مزایای عرضه خودرو در بورس محسوب می‌شود. به طور کلی شخصا موافق حذف نهادهای مزاحم مثل سازمان حمایت و شورای رقابت هستم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط