فونیکسریمکسبهتام

عرضه عمده خودران‌های فولکس تا ۲۰۳۰

عصر خودرو- در‌حالی‌که اخیرا شرکت آمریکایی آرگو که روی توسعه فناوری‌های خودران متمرکز بود، اعلام کرده به‌زودی تعطیل خواهد شد، خودروهای خودران فولکس واگن تا پایان دهه‌ جاری میلادی به‌طور عمده در سراسر دنیا دردسترس قرار می‌گیرند.

عرضه عمده خودران‌های فولکس تا ۲۰۳۰
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، بنا به گزارش‌ها، برخی از کارکنان این شرکت قرار است توسط دو سرمایه‌‌گذار بزرگ آرگو، فولکس واگن و فورد استخدام شوند. فولکس واگن به‌رغم سرمایه‌گذاری 6/ 2میلیارد‌دلاری خود در آرگو، معتقد است در مسیر معرفی خودروهای خودران تا پایان دهه است.

  توماس شفر، رئیس فولکس ‌واگن، اخیرا در مورد این موضوع اظهار‌نظر کرده و گفته است این خودروساز در حال «تحکیم مشارکت‌‌های توسعه‌» بدون ارائه جزئیات بیشتر است.

  با‌این‌حال، شفر گفته است مشکلات بزرگی برای کل صنعت خودرو وجود دارد، اما سرمایه‌گذاری‌ها نباید متوقف شود. جالب اینجاست که فولکس واگن برای رهبری استراتژی مستقل این شرکت به بخش خودروهای تجاری خود متکی خواهد بود. این بخش در‌حال‌حاضر روی یک نسخه کاملا خودران ID کار می‌کند که انتظار می‌رود تا اواسط دهه به عنوان یک رباتاکسی و خودروی تحویلی به کار گرفته شود.

  این خودرو هنوز در مراحل اولیه توسعه است و فولکس واگن در حال ارزیابی است که آیا آن خودرو به فرمان نیاز دارد یا خیر. برنامه فولکس‌‌واگن قرار است در هامبورگ آلمان آغاز شود، جایی که این شرکت در‌حال‌حاضر خودروهای آزمایشی خودران را بر اساس ID باز اجرا می‌‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور