ریمکس

برنامه مزدا برای رشد تولیدات برقی

عصر خودرو- مزدا با اجرای برنامه‌ای تازه قصد دارد مدل‌های الکتریکی خود را افزایش دهد. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد برای ساخت خودرو‌های الکتریکی و باتری ۵/ ۱۱تریلیون ین معادل ده‌میلیارد و ۶۰۰‌ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

برنامه مزدا برای رشد تولیدات برقی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نق از دنیای اقتصاد، مزدا در رقابت برای ساخت خودرو‌های الکتریکی از دیگر خودروسازان عقب افتاده است. این شرکت تنها یک مدل الکتریکی دارد که آن هم به خاطر مسافت کمی که با هر شارژ می‌تواند حرکت کند پرطرفدار نیست. مدل‌های هیبرید این شرکت هم تنوع زیادی ندارند و از رقیبانشان کمتر هستند. برنامه‌ای که مزدا اعلام کرده سه مرحله دارد که در پایان مرحله دوم بین سال‌های 2025 تا 2027 چند مدل‌ الکتریکی به محصولاتش اضافه خواهد کرد. مزدا در مرحله سوم بین سال‌های 2028 تا 2030 به طور کامل بر عرضه محصولات الکتریکی تمرکز خواهد کرد. آکیرا ماروموتو، مدیر مزدا می‌گوید این شرکت علاوه بر مدل‌های الکتریکی در ساخت قوای محرکه هیبرید-الکتریکی هم سرمایه‌گذاری خواهد کرد. از جمله قرار است مدل MX-30، تنها خودروی الکتریکی شرکت سال آینده با قوای محرکه هیبرید-الکتریکی عرضه شود.

    مزدا پیش از اعلام برنامه تازه‌اش پیش‌بینی کرده بود تا سال 2030 سهم خودرو‌های الکتریکی از فروش کارخانه 25درصد باشد. این شرکت حالا پیش‌بینی خود را تغییر داده و می‌گوید این سهم می‌تواند تا 40درصد افزایش یابد. انتظار می‌رود با اجرای قوانین سخت‌گیرانه برای حفظ محیط زیست، فروش خودرو‌های الکتریکی در چند سال آینده بیشتر شود. موسسه تحقیقاتی دلوییت پیش‌بینی کرده فروش خودرو‌های الکتریکی از دو‌میلیون و 500 دستگاه در سال 2020 به 31میلیون و صد دستگاه در سال 2030 افزایش یابد. مزدا همزمان با اعلام برنامه تازه‌اش دو عکس از کانسپتی منتشر کرد که توجه بسیاری برانگیخت. خودروساز ژاپنی هیچ اطلاعاتی درباره این خودرو منتشر نکرده، اما رسانه‌ها پیش‌بینی می‌کنند این خودروی اسپرت الگویی برای ظاهر مدل‌های آینده شرکت باشد.

    برچسب ها
    کرمان موتور