ریمکس

گلف هم الکتریکی می‌شود

عصر خودرو- در طول دهه آینده، خودروسازان باید تصمیم بگیرند که چگونه مدل‌های قدیمی ICE خود را با خط تولید الکتریکی جدید خود یکپارچه کنند. در فولکس واگن، این به آن معناست که چگونه می‌توان مدل‌های نمادین جهانی مانند گلف و GTI را الکتریکی‌سازی کرد.

گلف هم الکتریکی می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، وقتی فولکس ‌‌‌واگن ID.3 را معرفی کرد، بسیاری گمان می‌کردند خودروی الکتریکی جدید در نهایت جایگزین گلف خواهد شد. اما تا حدود سال ‌‌‌های 2027 یا 2028 نسل نهم گلف وجود خواهد داشت و به خودروی برقی با باتری تبدیل می‌شود. این برند قصد دارد پولو را نیز به عصر جدید ببرد، بنابراین یک خودروی الکتریکی در اندازه پولو در سبد تولیدات فولکس واگن وجود خواهد داشت.

  فولکس واگن اوایل امسال اعلام کرد سرعت شارژ خودروهای برقی مجهز به MEB خود را به بیش از 200 کیلو وات افزایش خواهد داد. در حال حاضر سریع‌‌‌ترین سرعت شارژ برای پلتفرم MEB 125 کیلو وات است و به عبارتی فولکس واگن قصد دارد آن را حدودا دو برابر کند. عملکرد بهبودیافته نیز در دستور کار است و فولکس‌‌‌واگن می‌‌‌خواهد شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت سریع‌‌‌ترین خودروهای الکتریکی چهارچرخ MEB خود را به کمتر از 5/ 5 ثانیه کاهش دهد.

  پلتفرم MEB یکی از اولین‌‌‌ها در نوع خود است که برای خودروهای برقی اختصاص داده شده و فولکس واگن توسعه آن را در سال 2015 آغاز کرد. اولین خودروی تولیدی که زیربنایش این پلتفرم بود فولکس واگن ID.3 است. در حال حاضر 9 مدل مختلف از آن استفاده می‌کنند و این منحصر به خود فولکس واگن نیست و اشکودا، سیات و آئودی را نیز شامل می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط